04.05.2024.
HomeSportZrinjski pobijedio u Armeniji

Zrinjski pobijedio u Armeniji

Prvu priliku u nastavku imao je Urartu, kada je Senić na 17 metara od gola srušio jednog igrača domaćih i dosuđen je slobodan udarac. Stoper Zrinjskog je dobro prošao samo sa žutim kartonom, a Margaryan iz slobodnjaka pogađa prečku!

Dobru akciju je Zrinjski odigrao u 65. minuti, Bilbija je ostavio loptu za Stanića, ali je njegov šut s 25 metara izblokiran.

Na drugoj strani ubrzo uzvraća Iwu snažnim udarcem, ali Marić to nekako hvata.

Jako puno sreće imao je prvak BiH u 77. minuti nakon katastrofalne greške Barišića. Izbacio je stoper Zrinjskog Yayu Sanoga oči u oči s Marićem, ali napadač Arsenala se na nevjerovatan način spetljao i upropastio stopostotnu šansu.

U 85. minuti Polyakov iz novog slobodnjaka šutira malo preko gola, a kada se činilo da će ostati 0:0, “ukazao” se Senić! Rezervista Zvonimir Kožulj ubacio je iz kornera u 89. minuti, golman je “zaplivao” u prazno, a Senić glavom trese mrežu za pobjedu Zrinjskog!

Veliku šansu je Urartu imao u posljednjim sekundama meča, ali Margaryan je na kraju loptu poslao malo pored stative.

Revanš je za sedam dana u Mostaru. Dakle, u naredni utorak od 20 sati.