Džumhur poražen od Hassea u četvrtfinalu Dubaija

damir

U četvrtfinalu ATP turnira iz Serije 500 u Dubaiju Damir Džumhur, najbolji bosanskohercegovački teniser poražen je od Robin Hassea, javlja Anadolu Agency (AA).Holanđanin je slavio u odličnom meču, koji je trajao sat i 52 minuta, sa 2:1 u setovima.Hasse je prvi set riješio u svoju korist za svega 25 minuta, rezultatom 6:2 u gemovima.

U drugom, daleko zanimljivijem, Džumhur je zaigrao odlično i nakon breaka stekao prednost 4:1. Međutim, Hasse je potom uspio dobiti tri gema zaredom i činilo se da je 66. igrač sa ATP rang liste pred pobjedom. Ipak, Džumhur je potom ubacio u brzinu više, poradio na koncentraciji i dobio gem na svoj, ali i protivnikom servis za 6:4, odnosno 1:1 u setovima.

Na startu trećeg seta oba tenisera su dobila gemove na protivnikov servis, te je nastavljena igra ”živaca”. I u trećem gemu dogodio se break, na Džumhurovu žalost. Ispostavilo se presudnim, jer do kraja meča svako je osvajao gem na svoj servis (6:4), u setu koji je trajao 47 minuta.

U polufinalu Hasse igrat će protiv pobjednika meča Fernanado Verdasco (Španija) – Gael Monfils (Francuska).

Džumhur: Uprkos porazu zadovoljan sam nastupom u Dubaiju

“Znao sam da je neugodan igrač, ove godine igra u odličnoj formi, a nakon ovog rezultata će ponovo ući u prvih 50. Servirao je jako dobro, bolje nego što sam očekivao, a s druge strane ja sam imao problema na svom servisu što je posljedica još od meča s Wawrinkom kada sam osjetio bol u leđima”, istakao je Džumhur nakon meča.

U drugom setu je zaigrao bolje i uspio da izjednači, ali je problem sa servisom počeo u odlučujućem setu.”Jedan brejk sam vratio ali drugi nisam uspio. Borio sam se maksimalnom i davao sve od sebe, a izgubio sam od igrača koji je u odličnoj formi”, dodao je.

Ističe da je uprkos porazu zadovoljan nastupom u Dubaiju.”Velika pobjeda protiv Wawrinke a potom i nad Granollersom, novi ranking karijere. Definitivno napredujem. Igrao sam sa dva velika igrača i pobijedio i moram biti zadovoljam. Dižem formu i to je ono najbitnije. U posljednje tri sedmice dva četvrtfinala na jakim turnirima, nadam se da ću nastaviti s dobrim igrama”, naglasio je Džumhur.Već sutra putuje u SAD gdje će se pripremati za Masters turire u Indian Wellsu i Miamiju.