04.05.2024.
HomeSportŽeljo slavi veliki trijumf u Bakuu: Plavi su u drugom pretkolu Konferencijske...

Željo slavi veliki trijumf u Bakuu: Plavi su u drugom pretkolu Konferencijske lige!

Fudbaleri Željezničara uspjeli su u Bakuu napraviti podvig i savladati ekipu Dinama iz Minska sa 2:1. Tako su s ukupnih 4:3 uspjeli da se plasiraju u drugo pretkolo Konferencijske lige!

Strijelci za Plave večeras su bili Sachivko (autogol) i Krpić, a dvije asistencije upisao je sjajni Irfan Jašarević.

U drugom pretkolu Plave čeka obračun s azerbejdžanskim Nefcijem.

Dobro je otvorio utakmicu Željo, a prvo pravo uzbuđenje viđeno je u 15. minuti pred golom Dinama.

Galić je centrirao s desne strane, a jedan igrač Dinama ispred Krpića loptu šalje u korner, malo pored stative svog gola.

Prvi put Dinamo prijeti u 19. minuti, ali šut Bykova odlazi daleko pored stative.

Sredinom prvog dijela se prilikom jedne intervencije povrijedio Cocalić, te ga je Bašić morao povući s terena. Umjesto njega je ušao Dubačkić.

U 28. minuti Rustemović šutira s distance, ali preko gola. Potom je Željo izveo i dva vezana kornera, ali nije uspio ugroziti gol Lapoukhova.

U finišu prvog dijela Dinamo je napravio pritisak, ali Željo se uspio odbraniti i onda povesti!

Mekić je u 44. minuti divno proigrao Jašarevića na lijevoj strani, on ulazi u kazneni prostor i ubacuje, a Sachivko šalje loptu u svoju mrežu ispred Amoaha!

Na otvaranju drugog dijela Svirepa sjajno šutira s distance, a Kosorić skreće loptu u korner.

U 51. minuti sijevnuo je kontranapad Želje preko Amoaha, ali fudbaler iz Gane na kraju šutira pravo u dobro postavljenog golmana domaćih.

U 61. minuti konfuzno u odbrani reaguju Plavi, igrao se “glavomet”, a na kraju Mulalić prema mišljenju suca Očenaša pravi faul za penal.

Odgovornost je preuzeo Sedko i poravnao na 1:1. Mulalić je pogodio stranu i bio na lopti, ali udarac je bio dovoljno jak i precizan.

U 71. minuti se Mulalić donekle iskupio jer je zaustavio Morozova u velikoj prilici.

Prednost Željo vraća u 78. minuti nakon divne akcije! Amoah proigrava Jašarevića, a on ovaj put asistira za Krpića koji loptu zakucava pod prečku za 2:1!

U 87. minuti smušenu reakciju odbrane Želje koristi Sedko i sjajno šutira, ali fenomenalno to brani Mulalić

U nadoknadi su sjajno kombinovali Amoah i Haračić, Amoah prebacuje golmana Dinama, ali lopta ide tik pored stative.