20.04.2024.
HomeSportSpektakl na Stamford Bridgeu bez pobjednika, veliki preokret Borussije

Spektakl na Stamford Bridgeu bez pobjednika, veliki preokret Borussije

Fudbaleri Čelsija i Ajaksa igrali su neriješeno 4:4 u vrlo uzbudljivoj utakmici četvrtog kola Grupe H Lige šampiona.

Fenomenalan meč na stadionu Stamford Bridž u Londonu donio je osam golova, dva crvena kartona, dva penala i dva autogola.

Prošlosezonski učesnik polufinala Lige šampiona, Ajaks, do 63. minuta imao je vodstvo od 4:1, ali je pobjeda ipak izostala.

Ajaks je poveo autogolom Tamija Ejbrahama u drugom minutu, koji je loše reagovao poslije jednog centaršuta i proslijedio loptu u svoju mrežu.

Samo dva minuta kasnije Čelsi je došao do izjednačenja nakon što je Žoržinjo bio precizan iz jedanaesterca.

Od tog trenutka, Ajaks je ipak bio bolji rival, a preko Kvinsija Promesa u 20. minutu došli su do nove prednosti.

U 35. minutu golman Čelsija Kepa postigao je autogol i to pošto se lopta nakon prekida koji je izveo Ziješ, odbila o stativu, te o njegovu glavu i ušla u gol.

Poslije 10 minuta igre u drugom poluvremenu Doni van de Bek doveo je Ajaks do 4:1, ali je onda uslijedio odgovor Čelsija, koji je u posljednjih 25 minuta igre iskoristio dva igrača više na terenu.

Prvo je u 63. minutu Sesar Aspilikueta pogodio za 2:4, da bi u 69. Ajaks u jednom napadu ostao bez dvojice igrača.

Prvo je Dejli Blind dobio drugi žuti karton u 68. minutu zbog faula nad Ejbrahamom, da bi u nastavku istog napada, Joel Veltman igrao rukom u svom šesnaestercu za svoj drugi žuti karton i drugi penal za Čelsi.

Ponovo je Žoržinjo bio precizan sa bijele “tačke” u 70. minutu, da bi izjednačenje “plavcima” donio Ris Džejms u 74.

Samo četiri minuta kasnije Asipilikueta je pogodio za preokret Čelsija, ali je gol ipak poništen jer je poslije pregledanog usporenog snimka utvrđeno da se lopta do Španca odbila o ruku Ejbrahama.

U Grupi H takođe uzbudljiv meč igran je i u Valensiji, gdje je istoimeni domaćin iz tog grada poslije preokreta pobijedio Lil sa 4:1.

Nakon četiri kola Valensija, Čelsi i Ajaks imaju po sedam bodova, dok je Lil poslednjeplasirani sa samo jednim bodom.

Podjednako zanimljiva utakmica bio je i okršaj između Borusije Dortmund i Intera u Grupi F.

Inter je na poluvremenu vodio sa 2:0, ali je Borusija u drugom dijelu uspjela da preokrene i dođe do vrlo bitna tri boda.

Golove za Inter postigli su Lautaro Martines u petom i Matijas Vesino u 40. Preokret “milionerima” donijeli su Ašraf Hakimi pogocima u 51. i 77, kao i Julijan Brandt u 64.

U Grupi E Liverpul je sa 2:1 pobijedio Genk, dok su Napoli i Salzburg igrali neriješeno 1:1, a u Grupi G Lion je sa 3:1 slavio protiv Benfike.