26.04.2024.
HomeSportRukometaši Švedske novi prvaci Evrope

Rukometaši Švedske novi prvaci Evrope

Reprezentacija Švedske novi je prvak Evrope, nakon što su u finalu rukometnog Eura savladali branioca naslova Španiju sa 27:26.

Švedska je vodila tokom čitavog prvog poluvremena, ali je Crvena furija u samom finišu napravila mini seriju i povela.

Ipak, Švedi su do nove prednosti stigli sredinom drugog poluvremena, i održavali su je sve do samog finiša kada su se Španci ponovo izjednačili.

Pobjedu je Švedskoj donio u posljednjim sekundama susreta, a strijelac je bio Ekberg.

Švede su do pobjede vodili Bergendahl i Ekberg sa po pet golova, dok je Wanne dodao 4. Najefikasniji u timu Španije bili su Figueras i Gomez sa po šest pogodaka.

Za Švedsku je ovo peta titula prvaka Starog kontinenta, dok su Španci ostali na dvije.