Sloboda povela, Zvijezda slavila nakon preokreta

terzaaa

Sloboda je u generalnoj probi pred nastavak premijerligaških uzbuđenja na pomoćnom stadionu Tušanj snage odmjerila sa gradačačkom Zvijezdom. Nakon borbene i meča koji je obilovao jakim tempom, Zvijezda je nakon preokreta slavila trijumf 2:1 (2:1).

Slavko Petrović je meč započeo sa sljedećih 11: Muminović, Salihović, Ignjatović, Terzić, Ivetić, Osmanagić, Rustemović, Mijić, Todorović, Smajić, Husić. Prva postava je pokazala da su se odlično pripremili u Antaliji, no osim agresivne igre i mnogo trke nisu ostvarili mnogo izglednih prilika. U drugom dijelu meča šansu za igru dobili su i drugi prvotimci, a Tuzlaci dolaze do vodstva golom Mijića iz 53. minute. Zvijezda do poravnanja dolazi u 66. minuti preko Kesića, a konačnih 2:1 i pobjedu Zvijezde donosi Čivić koji je rutinski u 80. minuti izveo penal. Dodajmo da je posljednjih par minuta susreta Sloboda odigrala sa 10 igrača. Zbog oštrog starta crveni karton je dobio mladi Alen Kurtalić i to samo nekoliko trenutaka po ulasku u igru.