Liverpool deklasirao Arsenal

ssalllll

Fudbaleri Liverpoola pobijedili su na svom terenu Arsenal sa 5:1 u posljednjoj današnjoj utakmici 20. kola engleske Premiershipa.

Utakmica na stadionu Anfield odlično je počela po goste, pošto su poveli golom Ainsley Maitland-Nilesa u 11. minutu na asistenciju Alex Iwobija.

Primljeni gol ipak nije mnogo uzdrmao ekipu Jürgena Kloppa, pošto je za samo pet minuta stigla do preokreta.

Liverpool je izjednačio pogotkom Roberta Firmina u 14. minutu, da bi samo 91 sekundu kasnije isti igrač donio preokret.

Ekipa Jürgena Kloppa je već u 32. minutu vodila sa 3:1, a strijelac je bio Sadio Mane.

"Redsi" su do poluvremena stigli do još jednog pogotka, a ovaj put je Mohamed Salah bio strijelac iz jedanaesterca u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Arsenal nije imao snage da uzvrati, pa je drugo poluvrijeme bilo "odrađivanje posla" za Liverpool.

Domaćin je iz novog jedanaesterca u 65. minutu postavio konačan rezultat, a strijelac je bio Firmino.

Liverpool je poslije ove pobjede prvi na tabeli sa 54 boda, dok je Arsenal peti sa 38.