29.03.2024.
HomeSportSloboda nadigrala Mladost

Sloboda nadigrala Mladost

Fudbaleri Slobode upisali su vrlo bitna tri boda protiv Mladosti rezultatom 1:0 u 27. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sloboda je na svom Tušnju dočekala Mladost, a prije meča trener Mladen Žižović je poručio kako je za Tuzlake ovo utakmica sezone. U takvom ritmu domaći su odigrali vrlo dobar meč i zasluženo slavili.

Od starta je domaćin krenuo ofanzivnije i kontrolisao je igru. Ipak, na startu nismo vidjeli veća uzbuđenja i prilike.

U 33. minuti vidjeli smo prvi gol. Na ubačaj Amara Beganovića odlično reaguje Fedor Predragović i dovodi Slobodu u vodstvo. Do kraja prvog dijela gosti nisu prijetili, pa se otišlo na odmor rezultatom 1:0.

Uvodne minute nastavka protekle su u dvije prilike Saida Husejinovića, koji je nakon oporavka od povrede danas igrao vrlo motivisano.

Nešto više od 20 minuta prije kraja gosti su ostali sa igračem manje jer je Šarić zaradio drugi žuti karton i isključenje. Tada su domaći zaigrali još ofanzivnije, dok Mladost sa igračem manje i bez najboljeg strijelca Nedima Hadžića, koji je zadobio frakturu nosa, nisu mogli ozbiljnije zaprijetiti.

Do kraja su se nastavile prijetnje, u dva navrata je Velić spasio Mladost, a Ilić je u 75. minuti pogodio prečku. Rezultat se, ipak, nije mijenjao, pa je domaćin upisao velika tri boda i preskočio svog današnjeg rivala na tabeli.

Sloboda – Mladost 1:0 (Predragović 33′)

Stadion: Tušanj. Gledalaca: /. Sudija: Miloš Gigović (Bosanska Gradiška). Žuti kartoni: Kurtalić (Sloboda), Šarić (Mladost). Crveni karton: Šarić (Mladost).

SLOBODA: Golubović, Jusić, A. Beganović, Kurtalić, Ilić, Balić, Husejinović, Dž. Beganović, Mujagić, Maksimović, Predragović.

MLADOST: Velić, Alić, Šabanović, Mahmić, Sadiku, Begić, Šarić, Dedić, Handžić, Dejanović, Vladić.