28.03.2024.
HomeSportPred Tuzlacima kapitulirao i Leotar

Pred Tuzlacima kapitulirao i Leotar

Sloboda je večeras odigrala meč za historiju. Po prvi put otkako se igra Premijer liga BiH, tuzlanski klub je otvorio sezonu s tri vezane pobjede.

Niz je nastavljen minimalnim trijumfom nad Leotarom na Tušnju (1:0).

Domaći fudbaleri do prednosti u utakmici trećeg kola m:tel Premijer lige BiH došli su već u sedmoj minuti. Prethodno je dosuđen jedanaesterac za domaće, Paranos je igrao rukom prilikom duela s Veselinovićem.

Perišić je odbranio udarac Dženisa Beganovića s bijele tačke, ali nogometaš Slobode je zatim odbijenu loptu pospremio u mrežu za 1:0.

Do odlaska ekipa na odmor nije bilo većih uzbuđenja, nešto konkretnije djelovao je tuzlanski tim, ali iz nekoliko poluprilika nije uspio doći do novog pogotka.

U drugom poluvremenu Sloboda je i dalje bila bolji rival, ali konkretnije šanse su ipak izostale do sudijske nadoknade, kada je rezervista Maksimović šutirao tik pored stative gola Leotara.

Dojam je i da je trener Tuzlaka Mladen Žižović namjerno izvršio određene izmjene u kadru i taktici kako bi umirio ritam meča te priču bez previše turbulencija priveo kraju. Tako je i bilo, Sloboda je upisala deveti bod iz tri uvodna meča nove sezone, a Leotar prvi poraz od povratka u PLBiH.

Sloboda – Leotar 1:0 (Dž. Beganović 7′)

Stadion Tušanj. Gledalaca oko 1.000. Glavni sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo).

SLOBODA: Bukvić, Devedžić, Jusić, Ćivić, A. Beganović, Osmić (Mujagić), Balić, Husejinović (Kurtalić), Dž. Beganović (Alić), Veselinović (Maksimović), Ramić (Predragović).

LEOTAR: R. Perišić, Milić, Čolić, Đurić, Arsić (Milović), Bosančić, Paranos, Todorović (Ramić), Sekulović (M. Perišić), Aćimović (Zec), Nikolić.