27.04.2024.
HomeSportU dramatičnoj završnici košarkašice BiH poražene od Slovenije

U dramatičnoj završnici košarkašice BiH poražene od Slovenije

Izabranice Gorana Loje su prvu četvrtinu dobile rezultatom 25:23, međutim Slovenke su na početku druge četvrtine napravile seriju od 8:0 te preuzele vodstvo koje su do kraja poluvremena samo povećavale. Na odmor s otišlo pri rezultatu 37:54 za Sloveniju.

Treću dionicu današnjeg susreta naše košarkašice su dobile rezultatom 21:20.

U posljednjoj četvrtini košarkašice Bosne i Hercegovine su mnogo bolje zaigrale te manjile vodstvo Slovenije na samo 10 poena nakon trojke koju je pogodila Marica Gajić. Na krilima Gajić i Jonquel Jones, košarkašice BiH su smanjile na samo tri razlike za Sloveniju.

Međutim, do kraja utakmice Slovenija je povećala prednost i utakmica je završena rezultatom 91:81.

Uprkos ovom porazu, bh. košarkašice nastavljaju svoj put na Evropskom prvenstvu i to kroz osminu finala ovog takmičenja.

Plasman u drugi krug osigurat će tri prvoplasirane ekipe u grupi. Četiri pobjednika grupa plasirat će se direktno u četvrtfinale. Selekcije koje budu na drugoj i trećoj poziciji u grupi razigravat će za četvrtfinale i to 21. juna. Četvrtfinale će se igrati 23. juna.

Titulu evropskih prvakinja brane košarkašice Španije, koje su osvojile tri zlatna odličja na četiri zadnja EP-a. Završnica Eurobasketa igrat će se u španskoj Valenciji. Polufinale je zakazano za 26. juni, a finale za 27. juni.