18.04.2024.
HomeSportBeganović nevjerovatnim golom spasio Tuzlake

Beganović nevjerovatnim golom spasio Tuzlake

Nova sezona Premijer lige Bosne i Hercegovine započela je utakmicom Slobode i Radnika na Tušnju, koja je okončana bez pobjednika, pošto je viđen po jedan pogodak na obje strane (1:1).

Gledali smo dva dosta različita poluvremena u ovoj utakmici. Prvo je bilo dosta nezanimljivo, dok su se ekipe razigrale u drugom, u kojem je viđeno mnogo, mnogo više uzbuđenja.

Ekipe su jako loše i sporo ušle u utakmicu, a u prvih petnaestak minuta nismo vidjeli ni pet minuta efektivne igre. Već nakon nekoliko minuta u jednom duelu je povredu zadobio stoper Slobode Dejan Uzelac, kojem se jako dugo ukazivala pomoć.

Kada je napokon nastavljen meč, nismo vidjeli nikakva uzbuđenja sve do samog finiša prvog poluvremena. Tada su se razigrali gosti iz Bijeljine i u nekoliko navrata prijetili, a u 45. minuti su uspjeli stići do vodstva od 0:1.

Sloboda mnogo bolje ulazi u drugo poluvrijeme i već na njegovom startu dva puta prijeti preko Abida Mujagića, koji ipak nije uspio da pogodi.

Iskusni Velibor Đurić je tada asistirao za Mahira Karića, a ovaj trese mrežu Golubovića i dovodi Radnik u vodstvo.

Do poravnanja ekipa Gradimira Crnogorca dolazi u 61. minuti, i to na nevjerovatan način. Kapiten Amar Beganović je probio po desnoj strani, prevario jednog protivničkog igrača, onda je centrirao, a lopta je završila u mreži Dalibora Kozića za 1:1.

Deset minuta poslije Sloboda dolazi do još jednog pogotka, ali je on poništen zbog ofsajda.

Do kraja se igralo dosta grubo, uglavnom na sredini terena, a nismo vidjeli više niti jedan pogodak, pa je završilo podjelom bodova ova dva kluba.

Utisak je da na koncu takvim ishodom mogu biti zadovoljni i jedni i drugi.

1. kolo Premijer lige BiH:

Sloboda – Radnik 1:1 (Beganović 61’ / Karić 45’)

Stadion Tušanj. Bez gledalaca. Sudija: Dragan Petrović. Žuti kartoni: Maksimović, Predragović (Sloboda) Mekić, Vasić (Radnik).

Sloboda: Golubović, Beganović, Jusić, Uzelac (od 46. Mujkić), Herić (od 65. Kurtalić), Husejinović, Tomašević, Husić (od 59. Omerović), Predragović (od 83. Salihović), Maksimović, Mujagić (od 65. Žerić).

Radnik: Kozić, Šubert, Novaković, Mekić (od 74. Zukić), Vasić, Bradonjić (od 81. Huseinbašić), Gogić, Đurić (od 74. Sušić), Motika (od 89. Šarić), Koraksić i Karić.