27.04.2024.
HomeSportBez pobjednika u duelu Igmana i Slobode

Bez pobjednika u duelu Igmana i Slobode

Igman i Sloboda su danas u Konjicu remizirali 1:1 u meču 26. kola Premijer lige Bih, te se tako nastavlja njihova drama u borbi za opstanak.

Bio je Igman bolji rival, posebno u prvom poluvremenu, ali Tuzlaci su uz mnogo sreće danas ostali neporaženi.

Veliku šansu je Igman imao u 7. minuti. Hebibović je šutirao iz slobodnjaka s 20 metara, ali je stativa spasila Tuzlake.

Nastavio je dominirati Igman, a u 21. minuti se opet tresao okvir gola gostiju. Tada je Ramić šutirao glavom i pogodio prečku.

Nevjerovatno, ali u 24. minuti je Ramić ponovo pogodio prečku. Šutirao je s tri metra nakon ubačaja iz kornera i opet zatresao okvir gola.

Mreža Slobode konačno se zatresla u 31. minuti. Hrelja je proigrao Ramića, a on sa 16 metara pogađa za 1:0.

U finišu prvog dijela je Ramić mogao do još jednog gola, ali ga je Jusić u zadnji tren izblokirao.

U 40. minuti je Ramić šutirao glavom nakon kornera i treći put pogodio prečku!

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela Sloboda poravnava na 1:1 nakon kornera. Pogodio je Kurtalić.

Na otvaranju drugog dijela prijetio je Igman, ali Bodul s deset metara šalje loptu visoko preko gola.

Potom je Sloboda zaigrala nešto ofanzivnije i bolje, ali nije mogla da stvori neku ozbiljniju priliku.

U 62. minuti Jakupović ne pogađa glavom sa sedam metara, a minut poslje prijeti Sloboda.

Alić je pokušao, ali nije u teškoj poziciji dobro zahvatio loptu.

U finišu je viđen veliki pritisak domaćina, ali Sloboda se nekako uspjela odbraniti i uz mnogo sreće osvojiti bod. Hebibović je posljednji imao veliku šansu, ali je izblokiran na petercu…