20.04.2024.
HomeSportLana Pudar izborila plasman u polufinale na EP u Kazanju

Lana Pudar izborila plasman u polufinale na EP u Kazanju

Lana Pudar, mlada bosanskohercegovačka plivačica, u kvalifikacijama discipline 200 metara leptir na Evropskom prvenstvu u malim bazenima koje se održava u Kazanju završila je kao prvoplasirana u svojoj grupi i plasirala se u polufinale.

Mostarka je bila sjajna u svojoj kvalifikacionoj grupi i ostvarila je trijumf s vremenom 2:10:00. Pudar je slavila ispred Angeline Koehler iz Njemačke i Italijanke Ilariju Binachi. Lana je ukupno imala šesto vrijeme u kvalifikacijama, a to daje nadu da ćemo je gledati i u finalu.

Naša mlada plivačica danas će nastupiti u polufinalu, a utrka je na programu je večeras u 18:50. Podsjetimo, Lana je nedavno osvojila historijsku bronzanu medalju na Svjetskom kupu u disciplini 100 metara delfin.