29.03.2024.
HomeSportBez golova u duelu Radnika i Željezničara, remi Rudara i Borca

Bez golova u duelu Radnika i Željezničara, remi Rudara i Borca

Susret šestog kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine između Radnika i Željezničara u Bijeljini završen je rezultatom 0:0.

Željezničar tako nije uspio ni u trećem pokušaju doći do pobjede u gostima, iako je u prvom poluvremenu bio bolji tim i imao nekoliko dobrih prilika preko Juričića.

U drugom poluvremenu domaći su zaigrali nešto bolje, preuzeli su inicijativu, a u sudijskoj nadoknadi su imali odličnu priliku. Nikić je iz auta ubacio loptu u peterac a Gogić glavom prebacuje golmana Bendera, ali je lopta pogodila prečku potom stativu i odbila se ispred gol-linije.

Željezničar je tako upisao drugi remi i sa osam bodova trenutno zauzima peto mjesto, dok je Radnik sa tri boda na začelju tabele.

U prvom meču dana Rudar i Borac su u Prijedoru podijelili bodove, odigravši neriješeno 1:1. Domaći su došli u vodstvo u 13. minuti golom Mandića, a izjednačio je Uzelac u 44. minuti.

Od 21.00 na Pecari se sastaju Široki Brijeg i Velež.

U prvoj utakmici ovog kola Sarajevo je u subotu u Tuzli pobijedilo Slobodu sa 2:1, dok su Zrinjski i Tuzla City u Mostaru odigrali neriješeno 1:1.

Posljednji meč šestog kola između Leotara i Posušja bit će odigran 25. augusta.