23.04.2024.
HomeSportZrinjski deklasirao Borac usred Banje Luke

Zrinjski deklasirao Borac usred Banje Luke

Nogometaši Zrinjskog seriju sjajnih rezultata na startu nove sezone nastavili su i na jednom od najtežih gostovanja u našem nogometnom prvenstvu. Plemići su slavili usred Banje Luke, kod aktuelnog prvaka BiH. Tako je ujedno nastavljena kriza Borca…

Prvih dvadesetak minuta meča nije nagovještavalo susret ispunjen golovima, ispostavit će se da je to bilo tek zatišje pred buru. Tačnije, uragan gostujućeg sastava.

Zrinjski je poveo u 29. minuti. Ubacio je Ćorluka, lopta došla do Kamenara, koji se namjestio i pogodio donji kut gola Borca. Svega šest minuta kasnije Mostarci su izjednačili – Ćosić je napravio veliku grešku i praktično predao loptu Bašiću, a vezista Zrinjskog rutinski poentirao.

Na 0:3 povisio je Tičinović nakon lijepog solo prodora u 40. minuti i preciznog udarca u suprotni ugao mreže domaćih.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Stojan Vranješ je probudio nadu navijačima Borca, smanjio na 1:3.

Kola su ipak nastavila juriti nizbrdo za fudbalere aktuelnog bh. prvaka u drugom dijelu. Novi pogodak za Zrinjski postigao je Bilbija u 56. minuti, nakon što je “odbijanac” pospremio iza leđa Ćetkovića.

Do kraja derbija petog kola m:tel Premijer lige BiH bilo je još nekoliko poluprilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao do nadoknade, kada je Jovanović nakon ubačaja Ćorluke zatresao vlastitu mrežu za konačnih 1:5. Potpuni debakl Banjalučana.

Zrinjski je sada na trećem mjestu s deset bodova, dok je Borac sa dva boda – zadnji na tabeli.

Borac – Zrinjski 1:5 (Vranješ 45′ – Kamenar 29′, Bašić 35′, Tičinović 40′, Bilbija 56′, Jovanović autogol 91′)

Gradski stadion u Banjoj Luci. Gledalaca oko 4.000. Glavni sudija: Admir Šehović (Sarajevo).

BORAC: Ćetković, Jovanović, Ćosić, S. Dujaković (Uzelac), Subić (Begić), Vojnović (Meleg), N. Dujaković, Kulašin (Vušurović), Vranješ, Zakarić, Lukić (Moraitis).

ZRINJSKI: Kukić, Ćorluka, Barišić (Magdić), Jakovljević, Bekić, Savić, Gadže (Malekinušić), Kamenar, Bašić (Zlomislić), Tičinović (Šošić), Bilbija (Mašić).