29.03.2024.
HomeSportZmajevi osvojili bod u gostima protiv Ukrajine

Zmajevi osvojili bod u gostima protiv Ukrajine

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pružila je odličnu partiju na teškom gostovanju kod selekcije Ukrajine i osvojila bod, odigravši 1:1 u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

Domaći tim je nošen sjajnom podrškom odlično otvorio utakmicu i sasvim zasluženo poveo u 15. minuti preko Andrija Jarmolenka (Andriy Yarmolenko) koji je iskoristio asistenciju Viktora Cigankova (Tsygankov).

Pola sata je trebalo da “Zmajevi” počnu sa igrom. Sead Kolašinac je u 34. minuti propustio dvije odlične prilike, kada su njegova dva uzastopna pokušaja izblokirali Andrij Pijatov (Pyatov) i odbrana Ukrajine. Pred kraj na odmor zaprijetio je i Amir Hadžiahmetović, a njegov udarac je odbio golman Ukrajine. U nastavku akcije je pokušao i Prevljak, ali nedostajalo je i sreće.

Drugo poluvrijeme je ponudilo odličnu igru sa obje strane. Redale su se prilike pred oba gola, a za nas je pokušao Adi Nalić nakon centaršuta Anela Ahmedhodžića. Ističemo i 69. minut kada se Edin Džeko namjestio na desnu nogu i majstorski šutirao, ali se Pijatov istakao atraktivnom paradom.

I onda 77. minut. Kolašinac je vratio loptu do rezerviste Sanjina Prcića, a ovaj je prebacio na desnu stranu do Miroslava Stevanovića koji je prebacuje do Ahmedhodžića, a ovaj u maniru rasnog napadača pogađa za 1:1. I nakon toga je bilo prilika, međutim utakmica je završena rezultatom 1:1.