19.04.2024.
HomeSport"Zmajevi" odnijeli bod iz Italije

“Zmajevi” odnijeli bod iz Italije

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je odigrala 1:1 na gostovanju kod Italije, u prvoj utakmici drugog izdanja Lige nacija.

Prvi dio meča pripao je domaćinu. Lorenzo Insigne i posebno Andrea Belotti propustili su dobre prilike za izabranike Roberta Mancinija.

Tek nakon uvodnih 30-35 minuta Bosan i Hercegovina se počela polako oslobađati pritiska. U 44. minutu solidna akcija naše selekcije, ali smo bili bez pravog rješenja. Na odmor se otišlo sa “nulom”.

Nastavak susreta je donio dinamičniji nogomet.

Iako su Italijani ponovo imali više od igre, “Zmajevi” na krilima Edina Džeke dolaze do vodstva. Igrao se 57. minut, Toni Šunjić je dodao loptu Dijamantu koji matira italijanskog golmana.

Utakmica se u tim trenucima potpuno otvorila.

Insigne, koji je u prvom dijelu imao nekoliko dobrih šansi, u 67. minutu poravnava rezultat. Ubrzo su domaćini mogli doći do preokreta, ali je golman Ibrahim Šehić odbranio “zicer” Belottiju.

Šanse su se izmjenjivale na obje strane, ali posebno dobra prilika za BiH bila je u 83. minutu kada je Edin Višća sa nekih 25 metara šutirao po golu Gianluigija Donnarumme. Međutim, Italijan je bio siguran.

U 85. minutu ponovo smo bili blizu vodstvu, jedan centaršut je umalo završio u mreži domaćina.

Insigne je pred kraj meča mogao do drugog gola, ali se, na sreću, na pet metara od gola spetljao u posljednjem trenutku.

I onda umalo šok na stadionu Artemio Franchi. Devedeseti minut. Muhamed Bešić je iz poluokreta šutirao loptu koja je prošla uz stativu italijanskog gola.

Na kraju je rezultat ostao 1:1 što je značilo i pozitivan debi Dušana Bajevića na klupi “Zmajeva”.

U drugoj utakmici naše grupe Nizozemska je sa 1:0 bila bolja od Poljske.