28.03.2024.
HomeSportŽeljezničar ispustio pobjedu u finišu meča protiv Borca

Željezničar ispustio pobjedu u finišu meča protiv Borca

Željezničar i Borac remizirali su u prvom kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na Grbavici (1:1), a Plavi su imali prednost sve do samog finiša utakmice kada su Banjalučani pogodili za izjednačenje. Željezničar je igrao hrabro i borbeno, no na kraju je ostao bez punog plijena.

Nije bilo mnogo prilika u prvom dijelu. Mujezinović je u četvrtoj minuti poslao loptu pored gola, a u 15. minuti viđen je i loš pokušaj Mekića. Plavi su bili u dobroj šansi u 19. minuti, ali je Vojinović u posljednji čas zaustavio Juričića.

Bojo je iz slobodnjaka poslao loptu daleko preko prečke u 21. minuti, a desetak minuta poslije isti igrač je dobro pokušao, no lopta je otišla pored gola Banjalučana. Bojo je prijetio i u 40. minuti kada je njegov pokušaj izblokiran i lopta je otišla u korner.

Nije se zaustavljao Bojo, a jedan njegov udarac je zaustavljen na putu prema golu u 43. minuti, ali je u nastavku akcije uspio postići pogodak za vodstvo Plavih od 1:0. Odmah na drugoj strani Živković je bio u šansi, ali je šutirao pored gola i do odmora se nije mijenjao rezultat.

Na početku drugog dijela Mekić je poslao loptu preko gola gostiju, a odmah nakon toga na drugoj strani neprecizan je bio Čavić. Mujezinović je pokušao sa 20-ak metara u 65. minuti, no njegov udarac je izblokiran i lopta je otišla samo u korner.

Zakarić je u 68. minuti poslao loptu preko gola iz slobodnog udarca. Mujezinović je bio u novoj prilici u 71. minuti, no intervenisao je Ćetković ispred njega. Nedugo nakon toga viđen je loš pokušaj Zakarića. Lopta je otišla daleko od gola Bendera.

Subašić je u 73. minuti gađao suprotni ugao. Bio je to odličan pokušaj, međutim lopta je otišla malo preko gola. Odličnu šansu Banjalučani su imali u 75. minuti, ali dva igrača su zakasnila na centaršut Zakarića sa desne strane.

U nastavku Plavi su se odlučili braniti. Nije bilo uzbušenja sve do 87. minute kada je Bender odbranio udarac Moraitisa, no u nastavku Kulašin je pogodio za 1:1. U pitanju je 17-godišnji fudbaler koji je nedavno upravo iz Željezničara prešao u Borac.

Bender je u prvoj minuti sudijske nadoknade spasio domaće poraza. Fenomenalno je odbranio udarac Zakarića iz slobodnog udarca. U posljednjim trenucima Plavi su imali jednu opasnu kontru, no nisu je iskoristili i rezultat je ostao nepromijenjen.

Željezničar – Borac 1:1

Stadion: Grbavica (Sarajevo). Sudija: Antoni Bandić (Grude). Žuti kartoni: Bojo, Mekić, Juričić, Kosorić, Malić (Željezničar), Subić (Borac).

ŽELJEZNIČAR: Bender, Blažević, Vrhovac, Drina, Malić, Beća, Mekić, Bojo (od 71′ Bekrić), Subašić, Mujezinović (od 95′ Gasal), Juričić (od 79′ Kosorić).

BORAC: Ćetković, Milojević, Vojinović (od 68′ Molls), Ćorić, Subić, Begić, Vranješ (od 64′ Kulašin), Vušurovć (od 46′ Zakarić), Meleg (od 46′ Ćosić), Čavić, Živković (od 46′ Moraitis).