23.04.2024.
HomeSportŽeljezničar u 90. minuti pobijedio Zrinjski u Mostaru

Željezničar u 90. minuti pobijedio Zrinjski u Mostaru

Kiša je padala tokom čitavog meča u Mostaru, a u potpunosti natopljen teren je onemogućio nogometaše obje ekipe da prikažu dobar nogomet.

Na prve poluprilike se čekalo petnaestak minuta kada je najprije Stevanović šutirao, lopta je pogodila Alispahića i promijenila smjer i prevarila Brkića, ali je otišla pored gola.

Zrinjski je uzvratio preko Todorovića koji je šutirao iz daljine, ali je Erić bio siguran.

U 28. minuti Zrinjski je stigao u vodstvo kada je Bilbija krunisao lijepu akciju domaće ekipe i matirao Erića za 1:0.

Do kraja poluvremena Zrinjski je prijetio preko Todorovića, Enina i Ibaneza iz slobodnjaka, ali Erić nije imao potrebe intervenisati jer su njihovi šutevi bili neprecizni.

Prvo poluvrijeme je otvoreno poluprilikama Todorovića na jednoj i Milićevića na drugoj strani, a u 58. minuti Plavi su izjednačili.

Bekrić je izveo korner na drugu stativu, a Miletić glavom šalje loptu kroz noge Brkiću za 1:1.

U 74. minuti Plavi su mogli stići do preokreta, no Brkić je maestralno odbranio Bekrićev šut iz slobodnog udarca koji je išao u same rašlje.

Plavi su do pobjede stigli u 90. minuti kada je pogodio Bekrić za velika tri boda kojima su Plavi ostali u utrci sa Sarajevom za jesenju titulu.

Zrinjski – Željezničar 1:2 (Bilbija 28.- Miletić 58., Bekrić 90.)