29.03.2024.
HomeSportVeliki trijumf Sarajeva u Banjaluci, Željezničar s pola snage bolji od Zvijezde

Veliki trijumf Sarajeva u Banjaluci, Željezničar s pola snage bolji od Zvijezde

Fudbaleri Sarajeva došli su do važne i velike pobjede u derbiju protiv ekipe Borca iz Banjaluke, a na gostovanju na Gradskom stadionu u Banjaluci slavili su sa 2:0.

Heroj pobjede izabranika Vinka Marinovića bio je Benjamin Tatar, koji je sa dva gola ostavio Sarajevo na čelu tabele i sa tri boda prednosti nad pratećim Željezničarom.

Ukupno gledano – bordo tim je bio bolji protivnik u Banjaluci, te su na koncu i odnijeli pobjedu od protivnika koji ove sezone, na svom terenu nije ispustio mnogo bodova.

Borac je bolje otvorio meč, udarcem Ćosića, ali je golman Sarajeva intervenisao. Nakon toga uslijedio je niz opasnih napada Sarajeva, ali je i golman Borca bio dobro raspoložen.

Tri minute pred odlazak na odmor – radost u gostujućem taboru. Lijepu akciju po lijevoj strani počeo je Rahmanović, lopta dolazi do Tatara koji loše šutira iz dobre situacije. Međutim – nespretno je reagovao golman Borca, a lopta je završila u mreži. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Početkom drugog poluvrmena – pekid utakmice. Pokvario jedan reflektor na Gradskom stadionu u Banjaluci, zbog čega je susret prekinut na 20 minuta. Meč je nastavljen odlukom glavnog sudije, delegata i kapitena ekipa.

Susret je nastavljen atacima Sarajeva, koje nije imalo sreće u završnici, što Borac nije uspjevao da kazni. U 72. minuti – meč je bio riješen.

Benjamin Tatar iskoristio je indolentnost odbrane Borca i postigao lijep gol za 2:0.

Tokom dana završena su još dva meča.

Široki Brijeg je u posljednjim minutama u Doboju kod Kaknja došao do pobjede nad Mladosti. Rezultat je bio 3:2.

Ćorić je pogodio za 1:0 u 32. minuti, da bi Hadžić izjednačio na 1:1 u 40. Radeljić pogađa za goste u 51., a za egal se pobrinuo Fanimo. U sudijskoj nadoknadi Jurilj je pogodio za Široki i nova tri boda.

Ekipa Željezničara je sa “pola snage” bila bolja od Zvijezde 09. Vujanac i Tojčić su pogađali sopstvenu mrežu, a u timu Željezničara se upisao Ramović.