29.03.2024.
HomeSportVelež savladao Coleraine i zakazao susret sa atinskim AEK-om

Velež savladao Coleraine i zakazao susret sa atinskim AEK-om

Fudbaleri Veleža plasirali su se u drugo pretkolo Konferencijske lige nakon sto su po drugi put savladali ekipu Colerainea iz Sjeverne Irske identičnim rezultatom kao u prvom meču, sa 2:1.

Početno ispitivanje snaga obilježila je blaga inicijativa Colerainea, koji nije imao šta čekati nakon poraza u prvom meču.

Ipak, prvu pravu šansu imali su Rođeni, kada je Ćosić u 6. minuti lijepo prevario jednog čuvara, centrirao za Brandaa, koji sa peterca nije uspio glavom kvalitetno zahvatiti loptu, te je šansa otišla u nepovrat.

Dva minuta kasnije ponovo je Velež mogao do vodstva. Na centaršut Brandaa, Ovčina je ostao sam pred Deaneom, ali njegov šut je zaustavio golman Colerainea.

Nova velika šansa Mostarce u 16. minuti. Ovčina je primio jednu dubinsku loptu, obišao golmana Deanea, ali njegov udarac je zaustavio jedan odbrambeni igrač.

Velež polovinom prvog dijela igre kao da se zadovoljio dominacijom i posjedom lopte, te prestao pritiskati protivnika, a kazna je došla u 33. minuti, kada je Coleraine poveo pogotkom koji je glavom postigao Shevlin nakon centaršuta Glackina sa lijeve strane.

Do poluvremena Velež je ponovo tražio put do mreže Colerainea, imao sjajnu šansu za izjednačenje, Ovčina je snažno šutirao po golu, ali Deane je izvanrednom intervencijom spasio svoj tim, te se na odmor otišlo pri rezultatu 1-0 za Coleraine.

U drugo polivrijeme Feđa Dudić odlučio je na teren izaći sa dvije izmjene. Zvonić i Anđušić odmijenili su Hasanovića i Ovčinu, ali Coleraine je prvi zaprijetio. Nakon sto je Allen pobjegao odbrani Veleža, centrirao je nisku loptu, Shevlin je ponovo šutirao ka golu Bogdanovića, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Odgovorili su fudbaleri Veleža u 54. minuti. Brandao je primio loptu koju mu je uputio Radovac na ivici šesnaesterca, snažno šutirao prema golu, a Deane je samo mogao izvaditi loptu iz svoje mreže.

Dvije minute kasnije Rođeni su mogli i do vodstva. Panika u odbrani Colerainea nakon kornera Brandaa lopta se nekoliko puta odbijala od odbrambeni igrače Colerainea, na kraju je Isić primio loptu na Ivici šesnaesterca, ali njegov šut odlazi pored gola.

Gol za Velež je ipak došao, i to u 71. minuti. Brandao je ovaj put bio u ulozi asistenta, a Nemanja Anđušić je pogodio za 2:1.

Tada je već bilo jasno da će Velež igrati drugo pretkolo najnovijeg evropskog takmičenja, a rezultat se do kraja nije mijenjao.

Velež će u drugom pretkolu Konferencijske lige igrati protiv AEK-a iz Atine.