20.04.2024.
HomeSportSarajevo minimalcem protiv Tuzla Cityja došlo na korak do finala Kupa

Sarajevo minimalcem protiv Tuzla Cityja došlo na korak do finala Kupa

Fudbaleri Sarajeva napravili su na Tušnju veliki korak ka finalu Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su u prvoj utakmici polufinala slavili u gostima kod Tuzla Cityja rezultatom 1:0.

Domaći su imali terensku inicijativu na početku utakmice te prvu veliku priliku u 18. minutu. Crnkić je šutirao, ali je Kovačević sjajno odbranio njegov udarac.

Uzvratilo je Sarajevo deset minuta kasnije. Fanimo je pobjegao odbrani Tuzle, zaobišao Muminovića i šutirao, ali je jedan domaći igrač u posljednji tren spasio. Do odlaska na odmor više nije bilo uzbuđenja pa su mreže mirovale u skromnom prvom poluvremenu.

Utakmica se igrala na očajnom terenu stadiona Tušanj pa i ne iznenađuje nešto lošiji fudbal koji je nastavljen i u drugom poluvremenu.

Ipak, deset minuta igre u nastavku bilo je dovoljno da Sarajevo dođe u prednost. Fanimo je šutirao nakon jedne odbijene lopte i od stativu pogodio mrežu gola Tuzlaka za vođstvo Bordo tima. Izabranici Vinka Marinovića su do kraja meča iskusno i strpljivo sačuvali prednost te su tako stekli veliku prednost uoči uzvrata.

Revanš polufinala između Sarajeva i Tuzla Cityja igra se 21. aprila na stadionu “Asim Ferhatović Hase”.