25.04.2024.
HomeSportRemi Slobode i Sloge u generalci

Remi Slobode i Sloge u generalci

Danas na “Tušnju” odigran je prijateljski meč u kojem su Sloboda i dobojska Sloga odigrali neriješeno rezultatom 1:1.

Sloboda je od samog starta utakmice dominirala posjedom lopte u prvom poluvremenu, a tim Mladena Žižovića prvu šansu stvorio je u 13. minuti susreta.

Dženis Beganović je dobro ubacio u šesnaesterac, Fedor Predragović šutirao glavom, ali golman Miloš Knežević je jako dobro odbranio.

Domaći sastav je kontrolisao igru i u ostatku prvog dijela, ali tek u 36. minuti stvorili su novu šansu. Knežević je ovog puta sjajno odbranio udarac Beganovića sa 16 metara.

U 40. minuti uslijedila je munjevita kontra gostiju, a Starčević je bio precizan za vođstvo gostiju na ovoj utakmici.

Na veliki odmor otišlo se pri rezultatu 1:0 u korist gostiju, a vrijedi napomenuti da je Sloboda imala inicijativu većim dijelom utakmice iako tako rezultat nije pokazivao.

Domaći tim na samom otvaranju drugog poluvremena došao je do izjednačenja.

Amar Beganović je dobro ubacio, a Fedor Predragović je ovog puta bio precizan za izjednačenje rezultata na 1:1.

Pritiskala je Sloboda zadnju liniju Sloge i u nastavku. Knežević je zaustavio veliku šansu Karišika, bilo je još nekoliko dobrih pokušaja prema golu, ali ostalo je 1:1.