28.03.2024.
HomeSportPSŽ pobijedio Junajted, najava neizvjesnosti u grupi H

PSŽ pobijedio Junajted, najava neizvjesnosti u grupi H

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Mančester junajted na gostovanju sa 3:1 u 5. kolu grupe H Lige šampiona.

Vicešampion Evrope je do trijumfa stigao zahvaljujući golovima u posljednjih 20 minuta, a posao im je bio dodatno olakšan u 70. minutu, kada je zaradio crveni karton.

Ovakav rezultat garantuje neizvjesnost, pošto sada ove dvije ekipe imaju devet bodova, baš kao i Lajpcig.

U najboljoj poziciji je PSŽ, koji u posljednjem kolu dočekuje Istanbul BB, dok će Junajted gostovati njemačkoj ekipi.

Izabranici Tomasa Tuhela su mnogo bolje startovali duel i već u šestom minutu stigli do prednosti.

Kombinovali su Nejmar i Mbape, koji je šutirao ka golu De Hee.

Lopta se odbila od Lindelofa do Nejmara, koji je potom iz ne baš lake pozicije uspio da pogodi mrežu Junajteda.

Nastavili su gosti s napadima, upravo je Nejmar još jednom pokušao zanimljivo, a jedan šut ka De Hei imao je i Florenci.

Prvi udarac ka golu rivala igrači Junajteda su uputili tek u 16. minutu, kada je Markus Rašford šutirao.

U 22. viđena je još jedna interesantna situacija, ovoga puta na sredini terena, a sudija Orsato je morao da konsultuje VAR.

Naime, Fred je udario Paredesa, ovaj je pao kao pokošen, stvorila se gužva, a sve je završeno žutim kartonom za Brazilca.

Otprilike od tog trenutka, domaći su zaigrali bolje, što im se isplatilo u 32. minutu, kada je Rašford uz mnogo sreće savladao Kejlora Navasa.

Šutira je sa ivice kaznenog prostora, a lopta je na putu do mreže zakačila Danila i tako skrenula pravac.

Do pauze više nije bilo golova, ali jeste čvrstih duela, u kojima je kao po pravilu Nejmar završavao na travi.