20.04.2024.
HomeSportPodjela bodova u Mostaru: Zrinjski - Sarajevo 1:1

Podjela bodova u Mostaru: Zrinjski – Sarajevo 1:1

U derbiju 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Zrinjski i Sarajevo su podijelili bodove rezultatom 1:1.

Na startu meča vidjeli smo veći posjed lopte Zrinjskog, ali je prvo zaprijetilo Sarajevo. Hebibović je prošao po desnoj strani, a njegov udarac brani Varvodić.

Prvu veću priliku za Zrinjski imao je Ivan Enin u 18. minuti kada je Kovačević pogriješio i dobacio mu loptu, no ruski vezista lob udarcem šalje loptu preko gola.

U 27. minuti sudija Frano Jelić nije dosudio penal za Sarajevo uprkos činjenici da je Varvodić oborio Oremuša, no zato jeste u 35. minuti kada je, prema procjeni sudije, Đokanović faulirao Juranovića.

Siguran sa bijele tačke bio je Filipović, tako da je Zrinjski došao do vodstva. To je bio rezultat prvog dijela.

U nastavku je Kovačević u jednom napadu iz peterca odbranio dva šuta igrača Zrinjskog i tako spasio Sarajevo, a kazna je stigla u 76. minuti.

Tek što je ušao u igru, Matthias Fanimo pravi dar-mar, od centra je loptu dovukao do gola i majstorski pogodio za poravnanje.

Do kraja utakmice rasplamsala se igra, a oba tima su osjetila da mogu do gola i bitne pobjede. Odličnu šansu je imao Todorović za domaće, ali je šutirao u vanjski dio mreže. Zaprijetio je i Zlomislić sa distance, ali je opet Kovačević bio na nivou. Ipak, ostalo je 1:1 pa su timovi podijelili bodove.

Sarajevo – Zrinjski 1:1 (Filipović penal 36′ / Fanimo 76′)

Stadion: Pod Bijelim brijegom. Gledalaca: /. Sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg). Žuti kartoni: Mašić, Juranović (Zrinjski), Dupovac, Adukor, Pejović, Đokanović, Jukić, Hodžić (Sarajevo).

ZRINJSKI: Varvodić, Ćorluka, Bekić, Magdić, Jakovljević, Enin, Trebotić, Zlomislić, Filipović (od 65′ Tičinović), Juranović, Mašić (od 76′ Todorović).

SARAJEVO: Kovačević, D. Hodžić, Pidro, Dupovac, Adukor, Oremuš, Hebibović (od 76′ Jukić), Pejović (od 58′ Mustedanagić), Đokanović, Milanović (od 46′ Handžić), Velkoski (od 76′ Fanimo).