28.03.2024.
HomeSportPodjela bodova na Tušnju

Podjela bodova na Tušnju

Tuzla City i Sarajevo podijelili su bodove u prvoj utakmici 29. kola m:tel Premijer lige BiH, u kojoj je postignut po jedan pogodak na obje strane.

Početak meča nije obećavao mnogo uzbuđenja. Domaćin je u uvodnih dvadesetak minuta uputio nekoliko krajnje nepreciznih šuteva prema vratima Vladana Kovačevića.

Do vodstva prvenstveni lider stiže u 22. minuti. Fanimo je uputio sjajan pas za Mustedanagaića, a vezista Sarajeva pravovremenim utrčavanjem iza zadnje linije Tuzla Cityja izbjegao ofsajd zamku i matirao nemoćnog Fejzića za 0:1.

Mustedanagić je imao pristojnu šansu i sedam minuta kasnije, ali pogodio je vanjski dio mreže nakon što mu je Velkoski sjajno ostavio petom loptu u šesnaestercu.

Za izjednačenje je poentirao Džafić u 43. minuti. Bio je to veoma efektan gol, ofanzivac Tuzla Cityja potegao je s više od 20 metara i zatresao mrežu Sarajeva.

Jedan od ključnih detalja susreta dešava se na startu drugog poluvremena, tačnije u 49. minuti, kada je sudija Dragan Petrović iz Banje Luke pokazao Mirku Oremušu direktan crveni karton zbog starta nad Argentincem Doffom. Dojam je, prestrogo.

Sarajevo tako do kraja meča ostaje s igračem manje, što je bio signal za domaće da krenu agresivnije po novi pogodak. Redale su velike šanse za Tuzla City, propisno su se ispromašivali Badji i Crnkić, ali i na visini zadatka je bio Kovačević.

Nekoliko prilika stvorio je i bordo tim iz kontranapada, ali ipak nije ozbiljnije uspio ugroziti Fejzić do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Susret je tako zaključen rezultatom 1:1, kojim pretjerano ne može biti zadovoljna nijedna ekipa.

Tuzla City – Sarajevo 1:1 (Džafić 43′ – Mustedanagić 22′)

Stadion Tušanj u Tuzli. Glavni sudija: Dragan Petrović (Banja Luka). Crveni karton: Oremuš (Sarajevo). Žuti kartoni: Nukić, Morris, Đerić, Džafić (Tuzla City), Mustedanagić, Đokanović (Sarajevo).

TUZLA CITY: Fejzić, Barišić, Morris, Đerić (Lučić 65′), Nukić, Brkić (Badji 39′), Karjašević, Džafić, Mišić (Ramić 78′), Doffo, Crnkić.

SARAJEVO: Kovačević, Pidro, Miličević, Adukor, Oremuš, Pejović (Sušić 76′), Mustedanagić (Hebibović 57′), Đokanović (D. Hodžić 46′), Velkoski, Fanimo (Jukić 76′), Mešanović (Handžić 69′).