20.04.2024.
HomeSportOlimpiku zlata vrijedan bod

Olimpiku zlata vrijedan bod

Fudbaleri Olimpika osvojili su zlata vrijedan bod u borbi za opstanak u M:tel Premijer ligi BiH pošto su danas u posljednjem meču 28. kola na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase – Koševo” remizirali sa Tuzla sitijem 1:1.

“Vukovi” sada imaju 24 boda, dva više od pretposljednje Krupe te tri od “fenjeraša” Radnika, a do kraja je ostalo još pet rundi.

Dvadeset osmo kolo, koje je obilježilo nekoliko derbi susreta, počelo je još u petak, kada su fudbaleri Veleža i Borca na stadionu “Rođeni” u Mostaru odigrali neriješeno rezultatom 1:1. Nakon izjednačenog i tvrdog prvog poluvremena, u kome nije bilo golova, domaćini su poveli u 57. minuti preko Brandaa. Nakon brze akcije po desnoj strani, loptu je u sredinu gostujućeg šesnaesterca ubacio Haris Ovčina, a Veležov Brazilac je u trku šutirao i pogodio sa desetak metara. Nakon gola težište igre prebacilo se na Veležovu polovinu terena, a gosti su do izjednačenja došli u 89. minuti pogotkom Stojana Vranješa iz jedanaesterca.

Remi u Mostaru iskoristilo je dan kasnije Sarajevo, koje je u vječitom 123. ligaškom i ukupno 143. gradskom derbiju savladalo Željezničar i ponovo se vratilo na vrh tabele. Aktuelni šampioni slavili su na “Koševu” rezultatom 3:1. Domaći su poveli u 38. minuti golom Fanima, a na 2:0 povisio je Jasmin Mešanović u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Željo na početku drugog poluvremena nije smanjio prednost, jer je Vladan Kovačević odbranio penal Semiru Štiliću. U 60. minuti domaći su postigli i treći pogodak, kada je ponovo precizan bio Fanimo. Počasni pogodak za goste postigao je u 72. minuti Luka Juričić.

Široki Brijeg je u hercegovačkom derbiju slavio nad Zrinjskim minimalnim rezultatom 1:0. Pobjedu Širokom u 57. minuti donio je Mato Stanić.