19.04.2024.
HomeSportOKK Sloboda se nije pojavila u Sarajevu, Bosni uručen trofej Kupa BiH...

OKK Sloboda se nije pojavila u Sarajevu, Bosni uručen trofej Kupa BiH – Sistem A

Utakmica finala Kupa Bosne i Hercegovine Mirza Delibašić – Sistem A između Bosne i Slobode nije odigrana, a meč je registrovan u korist Sarajlija službenim rezultatom 20:0.

Danas je OKK Sloboda saopštenjem za javnost najavila kako neće biti prisutna u Sarajevu na pomenutom meču, zbog, kako su naveli, činjenice da termin susreta nije zajednički dogovoren.

KK Bosna je izašla na teren Skenderije, a nakon toga službeni delegat je odlučio da se sačeka 15 minuta, prilikom kojih su se Studenti zagrijavali.

Kako se košarkaši Slobode nisu pojavili u narednih 15 minuta, tako je delegat susreta proglasio pobjedu u korist sarajevskog tima. Nakon što je sudija bacio loptu, košarkaši Bosne su izveli sami napad i postigli su koš. Nakon toga službeno je proglašena KK Bosna za pobjednika Kupa Mirza Delibašić – Sistem A, te su se tako Studenti plasirali u Final Four Kupa BiH, odnosno polufinale ovog takmičenja.