19.04.2024.
HomeSport“Nula” na Bilinom Polju, remi BiH i Kostarike

“Nula” na Bilinom Polju, remi BiH i Kostarike

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prijateljskoj, ali očajnoj i negledljivoj utakmici remizirala sa Kostarikom (0:0).

Zmajevi su u Zenici ugostili Kostariku, a selektor Ivajlo Petev je prema najavama izmiksao sastav i danas svima dao priliku za igru, dok je ključne igrače odmarao za Francusku. On sam, pak, nije bio na klupi jer je u izolaciji nakon što je bio pozitivan na koronavirus.

Iako smo se nadali da ćemo na Bilinom polju napokon doći do pobjede, koju čekamo od jeseni 2019. godine, to se nije dogodilo. Slaba igra, nepovezana, negledljiva, sreća da smo uspjeli barem ostati i neporaženi u duelu sa selekcijom koja je bila i opasnija od nas.

Bez uzbuđenja na otvaranju meč, tek jedan slab udarac Hadžiahmetovića. Tek u 25. minuti prijetimo, ali Hadžiahmetović šutira preko gola. Na drugoj strani gužva u našem šesnaestercu, na kraju je Brown pucao s distance, a Vasilj izbacio u korner. To je zapravo bilo i sve u prvih 45 minuta, piše Sportsport.ba.

Na početku drugog dijela Kostarikanci su bili bliže golu. Nakon jedne nezgodne lopte, Vasilj je bio savladan, a Cipetić izbacuje s gol-linije. Gosti su tražili od sudije da prizna gol, uvjereni da je lopta prešla gol-liniju, no ipak ništa od toga.

U 54. minuti Demirović iz okreta šutira, ali nepreczno, a onda opet Kostarikanci prijete. U 57. minuti Vasilj spašava dobrom intervencijom nakon udarca jednog gostujućeg igrača.

Rezervista Prevljak je dva puta šutirao, oba puta nije bio precizan, a u 82. minuti trećem bh. golmanu Piriću prijeti Brown, no on glavom šutira preko gola.

Pet minuta prije kraja utakmice, dobili smo priliku da zaprijetimo iz slobodnog udarca, ali je Amer Gojak šutirao samo do živog zida. U nadoknadi je još Prevljak iz daljine direktno gađao iz slobodnog udarca, ali daleko od gola, pa je ostalo 0:0.

BiH će usrijedu na Grbavici ugostiti Francusku i s obzirom da je riječ o utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, čeka nas daleko uzbudljivijih 90 minuta.

BiH – Kostarika 0:0

Bosna i Hercegovina: Vasilj, Ahmedhodžić, Cipetić, Mihojević, Kolašinac (C), Hadžiahmetović, Lončar, Rahmanović, Menalo, Duljević, Demirović. Još su igrali: Prevljak, Pirić, Gojak, Hadžikadunić, Cvijanović, Pidro.

Kostarika: Moreira (C), Calvo, Waston, Spence, Venegas, Ruiz, Tejeda, Oviedo, Sequeira, Brown Forbes, Campbell.