19.04.2024.
HomeSportMlada reprezentacija BiH poražena u Velsu

Mlada reprezentacija BiH poražena u Velsu

Ovakav ishod nije se mogao naslutiti nakon solidnog prvog poluvremena u kojem su izabranici Vinka Marinovića kontrolisali igru te imali puno više opasnih napada i prilika od domaćina.

Međutim, Velšani su se malo probudili u nastavku. Bili su opasniji u napadu, iako je utakmica generalno bila negledljiva budući da se igralo većinom na sredini terena bez puno prilika za postizanje gola.

Gol odluke postignut je u 71. minuti kada je Cullen iskoristio smušenost bh. odbrane i matirao Kovačevića za 1:0. Naša selekcija se nije uspjela vratiti u igru pa su doživjeli drugi uzastopni poraz u kvalifikacijama.

Vels je današnjom pobjedom prestigao BiH na trećoj poziciji grupe 9. Sada imaju šest osvojenih bodova, dok BiH nakon četiri odigrane utakmice ima četiri boda što je dovoljno za pretposljednje mjesto.