26.04.2024.
HomeSportLille novi prvak Francuske

Lille novi prvak Francuske

Fudbaleri Lillea savladali su u zadnjem kolu francuske Lige 1 Angers u gostima (2:1) i postali državni prvaci po četvrti put u historiji kluba.

Lilleu su pobjedu donijeli Johnatan David, golom u 10. minuti i Burak Yilmaz u 45. minuti iz penala, a domaćini su dali počasni gol u drugoj minuti sudijske nadoknade pogotkom Angela Fulginija.

Turski reprezentativac i napadač Lillea Burak Yilmaz (35) dao je značajan doprinos u osvajanju titule francuskog prvaka, postigavši u protekloj sezoni 16 golova u 28 utakmica.

Ključnom pobjedom Lille je prvi put od 2011. godine postao prvak Francuske, završivši sezonu s 83 boda, jednim više ispred favoriziranog PSG-a, koji tri godine zaredom osvajao naslov.

Trojica reprezentativaca Turske koji nose dres novog prvaka Francuske Burak Yilmaz, Yusuf Yazici i Zeki Celik poručili su kako je titula prvaka odlična uvertira za predstojeće Evropsko prvenstvo koje počinje 11. juna.