20.04.2024.
HomeSportKošarkaši Širokog protiv Slobode upisali petu uzastopnu pobjedu u prvenstvu BiH

Košarkaši Širokog protiv Slobode upisali petu uzastopnu pobjedu u prvenstvu BiH

Košarkaši Širokog Brijega slavili su večeras protiv tuzlanske Slobode rezultatom 82:60 i tako upisali petu uzastopnu pobjedu u košarkaškom prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Slobodan je pružila dobar otpor u prvoj četvrtini, a domaćin je nakon prvih deset minuta igre u dvorani Pecara imao dva poena prednosti (19:17). U drugih deset minuta utakmice Široki je uspio povećati svoju prednost, a na odmor je otišao sa osam poena prednosti (43:35).

U trećoj četvrtini domaćin je riješio sve dileme oko pobjednika. Riješio je ovaj period igre s deset poena viška (23:13). Na kraju su domaći slavili protiv tuzlanske Slobode rezultatom 82:60.

Najefikasniji kod domaćih bili su Mateo Drežnjak i Goran Filipović sa 23, odnosno 15 postignutih poena. U redovima Slobode Dragan Janjić je postigao 16 poena.