29.03.2024.
HomeSportGolubović ponovo junak Tušnja: Željezničar poražen od Slobode

Golubović ponovo junak Tušnja: Željezničar poražen od Slobode

Sloboda je u 24. kolu Premijer lige BiH na Tušnju savladala Željezničar sa 1:0. Plavi sa Grbavice još su jednom iskazali veliku neefikasnost i peti meč zaredom su ostali bez pogotka.

Gotovo ništa nismo mogli vidjeti u 25 minuta ovog meča. Igralo se dosta tvrdo i bez previše opasnosti pred golom oba tima.

A onda u 27. minuti velika šansa za goste. Ermin Zec bježi odbrani Slobode, šutira, ali Golubović fantastično brani.

Dosta prekršaja viđeno je u prvom dijelu, pa su tako gosti u pet minuta od 32. do 37. dobili tri žuta kartona. Kosorić, Bojo i Stevanović su završili u bilježnici sudije.

Na nova uzbuđenja čekali smo do 41. minute kada je Samir Bekrić promašio dvije velike šanse da gostima donese vodstvo.

Devedžić je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudija Sivac pokazuje na bijelu tačku i odgovornost preuzima Bekrić.

Međutim, Adnan Golubović brani njegov udarac sa 11 metara, a zatim i čudesnom intervencijom spašava i drugi pokušaj igrača gostiju i ostalo je 0:0 na poluvremenu.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme domaći tim stiže do vodstva. Mujagić prolazi po desnoj strani i asistira Saši Maksimoviću koji zabija za 1:0. Gol je postignut iz sumnjive pozicije jer je Mujagić po snimcima bio najbliži Eriću.

Pokušao je potom Amar Osim određenim izmjenama napraviti nešto. Sloboda se povukla i čekala je šanse iz kontri i bili su veoma opasni.

Nije Željezničar napravio previše pred golom Slobode do kraja. Domaći su bez većih problema sačuvali prednost i osvojili svu velika tri boda u borbi za ostanak.

“Prezadovoljni smo s obzirom na važnost utakmice. Svaki bod protiv ekipa u borbi za Evropu je za nas bonus. Spretno i sretno smo došli do pobjede, čekali smo svoju šansu, dali gol i sačuvali tu prednost”, rekao je Žižović za Moja TV.

“Mislili smo da ćemo igati na normalnijem terenu gdje će onaj koji zabije prvi gol imati prednost, prije gola Slobode, imali smo dobrih, odličnih i jednu nevjerovatnu priliku, primili smo gol iz jedigno napadana Slobode”, kazao je Osim za Moja TV te nastavio:”Poslije toga se malo unijela nerovza, misliš da je sve protiv tebe i protivnici i bogovi fudbala, ali zadnji pas, centaršut, šut uvijek se nešto ispriječi, imali su spretnost i sreću jer smo i u drugom poluvremenu nastavili igrati korekno, kroz glavu prolaze svakave stvari…”, završio je Osim uz zaključak da ako ne postigneg gol ne možeš ni pobijediti.

Sloboda u narednom kolu igra protiv Tuzla Cityja.