24.04.2024.
HomeSportDžeko postigao prvijenac za Inter na debiju, Nerazzurri ubjedljivi u generalnoj probi

Edin Džeko postigao je prvijenac u debiju za Inter, a Nerazzurri su večeras u generalnoj probi pred početak Serije A savladali ukrajinski Dinamo sa 3:0.

Italijanski prvak poveo je 13. minuti pogotkom Nicola Barrelle, a zanimljivo da je ua akciji učestvovao i Dijamant, nakon što je majstorski petom proslijedio loptu do asistenta Sensija.

Džeko je imao jednu veliku šansu nakon 20-ak minuta igre, a u 34. minuti udvostručio je prednost Intera. Prikazao je zavidnu brzinu, prevario golmana Dinama i majstorski pogodio za 2:0.

Dijamant je odigrao prvo poluvrijeme, a iznenada mu se ukazala prilika za debi, nakon što je riješena situacija sa Romom neposredno pred utakmicu.

U drugom poluvremenu Inter je postigao još jedan pogodak u 60. minuti, a isto je djelo Stefana Sensija, koji je imao sreće nakon prvog pokušaja da mu se lopta odbije.

Pogodak Dijamanta možete pogledati OVDJE.