26.04.2024.
HomeSportSheriff razbio očajni Dinamo

Sheriff razbio očajni Dinamo

Dinamo Zagreb je neočekivano potpuno nadigran na gostonju u Tiraspolju, gdje ga je Sheriff razbio s velikih 3:0 i osigurao kapitalnu prednost pred revanš na Maksimiru.

Potpuno je zasluženo slavio Sheriff protiv blijedog Dinama, a trijumf domaćina mogao je biti i ubjedljiviji.

Mogao je Sheriff povesti već u 7. minuti, ali napadač domaćih Luvannor pogađa stativu iz izgledne pozicije za postizanje gola.

Loše je ušao Dinamo u meč, a u 19. minuti ih je zadesio i veliki peh jer su ostali bez Dine Perića, koji je zbog povrede morao napustiti teren.

U 27. minuti nakon lijepog dodavanja Petkovića šutira Oršić, ali lopta ide preko gola. Šest minuta poslije prijetio je i Majer, Atanasiadis je već bio savladan, ali jedan defanzivac Sheriffa izbija loptu koja je bila na putu ka mreži.

Odmah na drugoj strani šansa za Sheriff, ali topovski šut Traorea odlazi tik iznad prečke gola Dinama.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela Traore je bio precizniji, te je u situaciji jedan na jedan s Livakovićem matirao golmana Modrih za 1:0.

Loše je ušao Dinamo i u drugo poluvrijeme, a to koristi Sheriff i u 54. minuti preko Kolovosa stiže do drugog gola i ogromnih 2:0. Nije tu bio kraj nevolja za tim predvođen Damirom Krznarom, pošto Sheriff preko Traorea u 80. minuti dolazi do nestvarnih 3:0.

Do kraja nije bilo promjene, pa će Sheriff sa zaista velikom prednošću doći na revanš na Maksimiru, a pred Dinamom je jako težak zadatak. Luka Menalo je u igru ušao u 64. minuti, a Amer Gojak minut poslije. Stjepan Radeljić je kod domaćih ušao u igru u sudijskoj nadoknadi.

U preostala dva meča koja su odigrana večeras viđen je trijumf Shakhtara nad Monacom od 0:1, te Salzburga nad Brondbyem od 2:1. Ukrajincima je za trijumf bio dovoljan gol Pedrinha iz 19. minute.

Salzburg je na jedvite jade uspio opravdati ulogu veilkog favorita nad danskim Brondbyjem, koji je imao i prednost u ovom meču. Poveo je Brondby golom Uhrea u 4. minuti meča, a Salzburg tek u nastavku u 57. minuti preko Adeyemija dolazi do poravnanja 1:1.

Kad se činilo da ćemo vidjeti iznenađujući remi, Aaronson je u 90. minuti sjajnim pogotkom donio preokret Salzburgu i pobjedu od 2:1.