16.04.2024.
HomeSportCrveni, izlazak Pjanića pa šou Roberta Lewandowskog

Crveni, izlazak Pjanića pa šou Roberta Lewandowskog

Nogometna reprezentacija Poljske po drugi put je bila bolja od Bosne i Hercegovine u Grupi 1 Lige nacija. Nakon što su sa 2:1 slavili u septembru u Zenici, izabranici selektora Jerzyja Brzeczeka večeras su pobijedili sa 3:0. “Zmajevi” su nakon ovog poraza ostali prikovani na posljednjem mjestu.

Bosna i Hercegovina je dobro ušla u utakmicu, Miralem Pjanić je imao ozbiljnu priliku već u 2. minutu kada je golman Wojciech Szczesny jedva odbranio šut, gosti su imali veći posjed lopte, ali je 15. minut odveo meč u jednom smjeru – lošem po bh. tim. Najbolji igrač domaćeg tima Robert Lewandowski sjurio se prema golu Ibrahima Šehića, a defanzivcu Anelu Ahmedhodžiću nije preostalo ništa drugo nego da ga ruši. Sudija je bez oklijevanja pokazao crveni “trici” što je značilo da će veći dio meča izabranici Dušana Bajevića igrati sa 10 nogometaša.

Novi šok desio se u 33. minutu kada je ponajbolji bh. igrač Miralem Pjanić morao napustiti teren. Već nekoliko minuta kasnije Poljaci vode. Lewandowski se najbolje snašao u kaznenom prostoru reprezentacije BiH i doveo Poljake u prednost.

Pred sami kraj prvog poluvremena na semaforu je stajalo 2:0. Strijelac je bio Karol Linetty, a Lewandowski je ponovo upetljao svoje prste, sada je bio asistent.

U drugom dijelu je nastavljena dominacija Poljaka. Igrao se 52. minut kada je najbolji igrač susreta postigao svoj drugi gol na utakmici, a treći za domaći tim.

Nakon tog gola Poljaci su malo povukli ručnu. Reprezentativci Bosne i Hercegovine su se polagano oslobađali pritiska, kreirali su neke ozbiljnije šanse pred golom Szczesnog, ali su svi pokušaji bili jalovi. Ostalo je 3:0.

U drugom meču ove grupe Italija i Nizozemska su odigrali nerješeno 1:1.

Nakon odigrana četiri kola u Grupi 1 Poljaci su prvi sa 7 poena, Italija je druga sa 6, Nizozemska ima 5, a Bosna i Hercegovina je posljednja sa 2.