30.04.2024.
HomeSportTuzla City napravio preokret i savladao Željezničar

Tuzla City napravio preokret i savladao Željezničar

Nogometaši Tuzla Cityja pobijedili su ekipu Željezničara sa 2:0 na stadionu Tušanj u derbi susretu 2. kola Premijer lige.

Na samom početku utakmice, bila je oprezna igra oba tima, koja je vremenom usporila tako da je prvo poluvrijeme odigrano uglavnom na sredini terena uz veliku borbu obje ekipe.

Prvi dio utakmice je završen bez golova, a u drugom poluvremenu je bilo nekoliko šansi.

Jedna od najboljih bila je za ekipu Željezničara kada je Bojo šutirao, ali je Fejzić brzom reakcijom spasio svoj tim.

U 70. minuti je sviran penal za Željezničar nakon čega su Plavi poveli golom Juričića na Tušnju.

Ipak, nogometaši Željezničara se nisu dugo radovali jer je dvije minute kasnije, Mehanović iz Tuzla Cityja pogodio za izjednačenje.

Tu napad Tuzlaka nije stao tako da je Nukić u 79. minuti pogodio za 2:1 nakon čega je uslijedio veliki preokret.

I u 90. minuti je bila velika prilika za Nukića, ali Bender je odbranio njegov udarac. Igralo se još trio minute sudijske nadoknade, međutim, Plavi nisu uspjeli postići još jedan pogodak i utakmicu završiti izjednačenim rezultatom.

U narednom trećem kolu Željezničar na Grbavici dočekuje Posušje, dok Tuzla City ide Borcu u Banjaluku.

Ranije danas, Sloboda je u gostima slavila sa 2:1 protiv Radnika u Bijeljini, a strijelci su bili Beganović i Kurtalić.