20.09.2024.
HomeSportRemi Širokog Brijega i Slobode na Pecari

Remi Širokog Brijega i Slobode na Pecari

Utakmica između NK Široki Brijeg i FK Sloboda završena je rezultatom 1:1, nakon dinamične igre i nekoliko preokreta. Gosti iz Tuzle poveli su već u 7. minuti, kada je Hrvanović postigao pogodak nakon asistencije Delimeđca. Iako je prvobitno gol poništen zbog ofsajda, VAR provjera je potvrdila da je sve bilo regularno.

Široki Brijeg je tokom većeg dijela utakmice imao inicijativu i stvarao prilike, ali su gosti uspješno odolijevali napadima. Domaći su konačno uspjeli izjednačiti u 71. minuti kada je Ćavar asistirao Chineduu, koji je preciznim udarcem postigao gol za 1:1.

Iako je Široki Brijeg do kraja meča imao nekoliko dobrih prilika, nisu uspjeli postići pobjedonosni pogodak. Trako, golman Slobode, bio je jedan od ključnih igrača utakmice, sa nekoliko sjajnih intervencija koje su sačuvale bod za njegovu ekipu.