02.05.2024.
HomeSportPrva liga FBiH: Gradina i Sloboda slavili pobjede

Prva liga FBiH: Gradina i Sloboda slavili pobjede

Danas su odigrane dvije utakmice sedmog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine u fudbalu.

Obje utakmice koje su bile na rasporedu danas odigrane su u istom terminu – od 15:30. Gradina je u Srebreniku dočekala Rudar iz Kaknja, dok je tuzlanska Sloboda gostovala Radniku u Hadžićima.

Gradina je tokom cijele utakmice bila bolji protivnik na terenu od gostiju iz Kaknja. Stvarali su prilike i kontrolisali igru, ali otpor gostiju su slomili tek u 75. minuti kada je Panjeta pogodio za 1:0, što je bio i konačni rezultat utakmice.

Po veoma teškom terenu odigrana je utakmica između Radnika i Slobode. Ali ipak smo mogli vidjeti čvrstu i “takmičarsku” igru obje ekipe. Radnik je poveo u 20. minuti pogotkom Nargalića. Samo pet minuta kasnije Hasanbegović pogotkom izjednačava rezultat. U 70. minuti Delić postiže pogodak za preokret i pobjedu Slobode u Hadžićima.