25.04.2024.
HomeSportFrancuska i Argentina u finalu Svjetskog prvenstva u Kataru

Francuska i Argentina u finalu Svjetskog prvenstva u Kataru

Nogometne reprezentacije Francuske i Argentine igrat će u finalu Svjetskog prvenstva u Kataru, nakon što je Francuska večeras u polufinalnom duelu savladala Maroko rezultatom 2:0.

Francuska je povela već u petoj minuti golom Thea Hernandeza. Maroko je do kraja prvog poluvremena imao nekoliko prilika, ali nisu rezultirale golom. U 79. minuti napadač Eintrachta Kolo Muani pogodio je za konačnih 2:0 za Francusku.

Na stadionu “Khalifa International”, u subotu, u borbi za treće mjesto snage će odmjeriti reprezentacije Hrvatske i Maroka.

Maroko je već samim plasmanom u polufinale ispisao historiju, ne samo svog, nego i afričkog fudbala. Naime, postao je prva afrička reprezentacija koja je ušla među četiri najbolje selekcije svijeta.

Finale Svjetskog prvenstva u Kataru zakazano je za 18. decembar s početkom u 16 sati na stadionu “Lusail”.