29.03.2024.
HomeSportŠiroki na Pecari savladao OKK Slobodu

Široki na Pecari savladao OKK Slobodu

Ekipa iz Hercegovine je nakon tri pobjede u prvenstvu i tri pobjede na posljednjem balonu Druge ABA lige, nastavila seriju dobrih rezultata savladavši ekipu Slobode rezultatom 77:64.

Već od prve minute Široki je nametnuo svoj ritam igre, samo u drugoj četvrtini Sloboda je parirala svom domaćinu. Na kraju tim iz Hercegovine je uspio slaviti zasluženu pobjedu rezultatom 77:64.

U domaćem sastavu najviše su se istakli kapiten Ive Ivanov sa 17 poena i 11 skokova, te Mile Čović sa 16 poena i osam skokova, dok je u redovima Slobode najbolji pojedinac bio Almir Hasandić sa 21 poenom i tri skoka.

Ovom pobjedom Široki je došao na skor od 4-0, dok je ovo Slobodi treći poraz u tekućoj sezoni, uz samo jednu pobjedu.

Široki u narednom kolu koje se igra za vikend ide u goste ekipi Bosne Meridian, dok će Sloboda u svom Mejdanu dočekati ekipu Mladosti iz Mrkonjić Grada.