Počinje Svjetsko prvenstvo u Kataru

0

Utakmicom Katara i Ekvadora danas u 17 sati po našem vremenu (prijenos na BHT1) počinje Svjetsko nogometno prvenstvo koje traje do 18. decembra. Svakog dana grupne faze, osim prva dva, igrat će se po četiri utakmice u terminima od 11 do 20 sati po bh. vremenu.

Danas se igra samo spomenuta jedna utakmica, u ponedjeljak tri i onda ulazimo u ritam od po četiri utakmice svakog dana.

Raspored utakmica na Mundijalu:

Nedjelja, 20. novembar

17h: Katar – Ekvador | grupa A | Al Bayt Stadium, Al Khor

Ponedjeljak, 21. novembar

14h: Engleska – Iran | grupa B | Khalifa International Stadium, Al Rayyan
17h: Senegal – Nizozemska | grupa A | Al Thumama Stadium, Doha
20h: SAD – Wales | grupa B | Ahmad bin Ali Stadium, Al Rayyan

Utorak, 22. novembar

11h: Argentina – Saudijska Arabija | grupa C | Lusail Iconic Stadium, Lusail
14h: Danska – Tunis | grupa D | Education City Stadium, Al Rayyan
17h: Meksiko – Poljska | grupa C | Stadium 974, Doha
20h: Francuska – Australija | grupa D | Al Janoub Stadium, Al Wakrah

Srijeda, 23. novembar

11h: Hrvatska – Maroko | grupa F | Al Bayt Stadium, Al Khor
14h: Njemačka – Japan | grupa E | Khalifa International Stadium, Al Rayyan
17h: Španija – Kostarika  | grupa E | Al Thumama Stadium, Doha
20h: Belgija – Kanada | grupa F | Ahmad bin Ali Stadium, Al Rayyan

Četvrtak, 24. novembar

11h: Švicarska – Kamerun | grupa G | Al Janoub Stadium, Al Wakrah
14h: Urugvaj – Južna Koreja | grupa H | Education City Stadium, Al Rayyan
17h: Portugal – Gana | grupa H | Stadium 974, Doha
20h: Brazil – Srbija | grupa G | Lusail Iconic Stadium, Lusail

Petak, 25. novembar

11h: Wales – Iran | grupa B | Ahmad bin Ali Stadium, Al Rayyan
14h: Katar – Senegal | grupa A | Al Thumama Stadium, Doha
17h: Nizozemska – Ekvador | grupa A | Khalifa International Stadium, Al Rayyan
20h: Engleska – SAD | grupa B | Al Bayt Stadium, Al Khor

Subota, 26. novembar

11h: Tunis – Australija | grupa D | Al Janoub Stadium, Al Wakrah
14h: Poljska – Saudijska Arabija | grupa C | Education City Stadium, Al Rayyan
17h: Francuska – Danska | grupa D | Stadium 974, Doha
20h: Argentina – Meksiko | grupa C | Lusail Iconic Stadium, Lusail

Nedjelja, 27. novembar

11h: Japan – Kostarika | grupa E | Ahmad bin Ali Stadium, Al Rayyan
14h: Belgija – Maroko | grupa F | Al Thumama Stadium, Doha
17h: Hrvatska – Kanada | grupa F | Khalifa International Stadium, Al Rayyan
20h: Španija – Njemačka | grupa F | Al Bayt Stadium, Al Khor

Ponedjeljak, 28. novembar

11h: Kamerun – Srbija | grupa G | Al Janoub Stadium, Al Wakrah
14h: Južna Koreja – Gana | grupa H | Education City Stadium, Al Rayyan
17h: Brazil – Švicarska | grupa G | Stadium 974, Doha
20h: Portugal – Urugvaj | grupa H | Lusail Iconic Stadium, Lusail

Utorak, 29. novembar

16h: Katar – Nizozemska | grupa A | Al Bayt Stadium, Al Khor
16h: Ekvador – Senegal | grupa A | Khalifa International Stadium, Al Rayyan
20h: Wales – Engleska | grupa B | Ahmad bin Ali Stadium, Al Rayyan
20h: Iran – SAD | grupa B | Al Thumama Stadium, Doha

Srijeda, 30. novembar

16h: Tunis – Francuska | grupa D | Education City Stadium, Al Rayyan
16h: Australija – Danska | grupa D | Al Janoub Stadium, Al Wakrah
20h: Poljska – Argentina | grupa C | Stadium 974, Doha
20h: Saudijska Arabija – Meksiko | grupa C | Lusail Iconic Stadium, Lusail

Četvrtak, 1. decembar

16h: Hrvatska – Belgija | grupa F | Ahmad bin Ali Stadium, Al Rayyan
16h: Kanada – Maroko | grupa F | Al Thumama Stadium, Doha
20h: Japan – Španija | grupa E | Khalifa International Stadium, Al Rayyan
20h: Kostarika – Njemačka | grupa E | Al Bayt Stadium, Al Khor

Petak, 2. decembar

16h: Južna Koreja – Portugal | grupa H | Education City Stadium, Al Rayyan
16h: Gana – Urugvaj  | grupa H | Al Janoub Stadium, Al Wakrah
20h: Kamerun – Brazil | grupa G | Lusail Iconic Stadium, Lusail
20h: Srbija – Švicarska | grupa G | Stadium 974, Doha

Osmina finala

Subota, 3. decembar

16h: A1 – B2 | OF1 | Khalifa International Stadium, Al Rayyan
20h: C1 – D2 | OF2 | Ahmad bin Ali Stadium, Al Rayyan

Nedjelja, 4. decembar

16h: D1 – C2 | OF3 | Al Thumama Stadium, Doha
20h: B2 – A1 | OF4 | Al Bayt Stadium, Al Khor

Ponedjeljak, 5. decembar

16h: E1 – F2 | OF5 | Al Janoub Stadium, Al Wakrah
20h: G1 – H2 | OF6 | Stadium 974, Doha

Utorak, 6. decembar

16h: F1 – E2 | OF7 | Education City Stadium, Al Rayyan
20h: H1 – G2 | OF8 | Lusail Iconic Stadium, Lusail

Srijeda, 7. decembar i četvrtak, 8. decembar, slobodni dani

Četvrtfinale

Petak, 9. decembar

16h: pobjednik OF5 – pobjednik OF6 | ČF1 | Education City Stadium, Al Rayyan
20h: pobjednik OF1 – pobjednik OF2 | ČF2 | Lusail Iconic Stadium, Lusail

Subota, 10. decembar

16h: pobjednik OF7 – pobjednik OF8 | ČF3 | Al Thumama Stadium, Doha
20h: pobjednik OF4 – pobjednik OF3 | ČF4 | Al Bayt Stadium, Al Khor

Nedjelja, 11. decembar i ponedjeljak, 12. decembar, slobodni dani

Polufinale

Utorak, 13. decembar

20h: pobjednik ČF2 – pobjednik ČF1 | PF1 | Lusail Iconic Stadium, Lusail

Srijeda, 14. decembar

20h: pobjednik ČF4 – pobjednik ČF3 | PF2 | Al Bayt Stadium, Al Khor

Četvrtak, 15. decembar i petak, 16. decembar, slobodni dani

Završnica

Subota, 17. decembar

16h: gubitnik PF1 – gubitnik PF2 | za treće mjesto | Khalifa International Stadium, Al Rayyan

Nedjelja, 18. decembar

16h: pobjednik PF1 – pobjednik PF2 | FINALE | Lusail Iconic Stadium, Lusail

Svi građani Bosne i Hercegovine moći će pratiti sve utakmice možda i najiščekivanijeg i pomno pripremanog Svjetskog prvenstva u Kataru 2022 na programima BHRT-a i na servisima MY TV i Moja web TV BH Telecoma.

U programu BHT1 gledaoci će, uz ceremoniju otvaranja, moći pratiti 46 utakmica u direktnom prijenosu (u toku dana bit će emitirani snimci utakmica koje BHRT neće prenositi uživo). Stalni gosti bit će Amar Osim i Slaven Musa u jednom paru, te Dželaludin Muharemović i Igor Janković u drugom paru. Također će im se povremeno pridružiti i profesor Mensur Dogan, novinar Sanjin Latifić i bivši nogometni sudija Mesud Peljto.

S druge strane, na MY TV servisu i na Moja Web TV BH Telecom imat ćete Preview series kojim se predstavljaju sve reprezentacije učesnice, ceremoniju otvaranja i zatvaranja Svjetskog prvenstva, highlightse dana kao i 18 utakmica ekskluzivno samo na MY TV servisu i Moja Web TV-u.

Na ovom servisu uživo će ići ovi mečevi, a snimak ćete moći kasno navečer (prije ponoći) gledati i na BHRT: Engleska – Iran (21. novembar, 14h), Španija – Kostarika (23. novembar,  17h), Tunis – Australija (26. novembar, 11h), Brazil – Švicarska (28. novembar, 17h), Nizozemska – Katar (29. novembar, 16h), Iran – SAD (29. novembar, 20h), Tunis – Francuska (30. novembar, 16h), Saudijska Arabija – Meksiko (30. novembar, 20h), Kanada – Maroko (1. decembar, 16h), Japan – Španija (1. decembar, 20h), Južna Koreja – Portugal (2. decembar, 16h), Kamerun – Brazil (2. decembar, 20h).

Od mečeva u nokaut fazi, BHRT će emitirati snimke ovih utakmica koje će biti prikazane uživo na servisu Moja TV: osmina finala A1 – B2 (3. decembar, 16h), osmina finala B1 – A2 (4. decembar, 2h), osmina finala G1 – H2 (5. decembar, 20h), osmina finala F1 – E2 (6. decembar, 16h), te četvrtfinalne mečeve koji se igraju 9. decembra u 20h i 10. decembra u 16h.