28.03.2024.
HomeSportBorac pobjedom obilježio povratak na Gradski stadion

Borac pobjedom obilježio povratak na Gradski stadion

Borac je rutinski ostvario pobjedu nad Slobodom u susretu 16. kola m:tel Premijer lige BiH i tako na idealan način obilježio povratak na Gradski stadion u Banju Luku, na kojem je obnovljen travnjak.

Do vodstva je Borac stigao već nakon samo 24 sekunde utakmice. Amatersku reakciju imala je odbrana Slobode, tačnije Tarik Kapetanović i Muharem Ćivić, koji je praktično asistirao Enveru Kulašinu za gol.

Vratio je Ćivić na nevjerovatan način loptu ka svom golu, a nju je dočekao Kulašin i matirao Semira Bukvića za 1:0.

Prijetili su ubrzo nakon toga i Nikola Ninković i Jovo Lukić, ali nisu bili precizni u završnici.

Prvu priliku da ugrozi gol Nikole Ćetkovića Sloboda je imala u 12. minuti iz slobodnjaka. Međutim, Ćivić je pogodio samo vanjski dio mreže.

Nekoliko minuta poslije Ćetković lako zaustavlja dalekometni šut Kapetanovića.

Uslijedilo je nešto duže zatišje, koje prekida drugi gol Borca u 35. minuti utakmice. Sjajni Nikola Ninković odlično centrira s lijeve strane, te na drugoj strani pronalazi Nikolu Andrića, koji pogađa za 2:0. To je njegov prvijenac u dresu banjalučkog tima.

Do kraja poluvremena je Kulašin imao još jednu dobru šansu u 41. minuti, ali odbranio je njegov pokušaj Bukvić.

Početkom drugog poluvremena dvije dobre prilike je imao Lukić, ali nijednu nije iskoristio. Zatim je ritam meča znatno opao, dugo nije bilo uzbuđenja.

Talnije do 80. minute, kada Banjalučani stižu do novog pogotka. Odlično je asistirao Jurilj za Mrkaića, a korpulentni napadač Borca glavom zatresao mrežu Tuzlaka.

Svega dvije minute kasnije i Sloboda je postigla gol, strijelac je bio rezervista Komazec nakon centaršuta Delića.

Rezultat se zatim nije mijenjao do kraja susreta.

Borac je tako došao do tri boda i zadržao priključak za vodećim premijerligaškim ekipama, dok je agonija posljednjeplasirane Slobode nastavljena.

Borac – Sloboda 3:1 (Kulašin 1’, Andrić 35’, Mrkaić 80’ – Komazec 82’)

Gradski stadion u Banjoj Luci. Glavni sudija: MIloš Gigović (Bosanska Gradiška).

BORAC: Ćetković, Andrić, Vojnović, Lazić, Subić, Begić (Popara), Piščević, Ninković (Zakarić), Kulašin (Cvijanović), Tatar (Jurilj), Lukić (Mrkaić).

SLOBODA: Bukvić, Ćivić, Hadžibeganović (Mešić), Kapetanović, J. Osmić, M. Osmić, Delić (Mujarić), Maksimović (Husejinović), Vošnjak, Mehmedović, Jarović (Komazec).