24.04.2024.
HomeSportZrinjski savladao Slobodu u zaostalom meču

Zrinjski savladao Slobodu u zaostalom meču

Zrinjski je savladao Slobodu sa 0:1 u Banovićima u okviru zaostale utakmice prvog kola Premijer lige BiH

Već u 33 sekundi utakmice Ćuže je imao priliku za Zrinjski, primio je loptu u šenaestercu, ali je šutirao pored gola.

Bilbija je u 20. minuti imao šansu nakon kontranapada, Zlomislić mu je dodao jednu dobru loptu, međutim šut najboljeg strijela Premijer lige u historiji otišao je pored gola. Janković je centrirao u 25. minuti, a Zlomislić je loše šutira.

Nemanja Bilbija je nakon duela sa Devedžićem ostao bez zuba, sudija Admir Musić je pokazao žuti karton igraču Slobode, ali i Nemanji Bilbiji radi protesta.

Do kraja poluvremena nije bilo nekih većih prilika.

Zrinjski je pojačao tempo u drugom poluvremenu, ali pravu priliku je tek imao u 59. minuti kada je nakon kornera koji je izveo Jukić, a jedan od igrača Zrinjskoj je pogodio okvir gola Slobode.

Barišić je postigao gol u 61. minuti nakon centaršuta Jukića.

Nakon sudara Osmankovića i Ćorluke, igrač Slobode je ostao bez svijesti pa je bila potrebna ljekarska pomoć oba tima.

Sloboda je izvršila pritisak u sudijskoj nadoknadi, pa su došli do prvih kornera, Husejnović je ubacio, Osmić je pogodio prečku. Na kraju je Zrinjski slavio pobjedu.