26.04.2024.
HomeSportSloboda na Kupresu savladala Velež

Sloboda na Kupresu savladala Velež

Fudbaleri Slobode i Veleža danas su na Kupresu odigrali prijateljsku utakmicu, a tuzlanski tim je slavio rezultatom 1:0.

U uvodnim minutama se već tresla prečka Rođenih, a uzdrmao ju je sjajnim udarcem Said Husejinović, nakon čega je uslijedilo zatišje.

Dugo smo čekali na prave prilike, a tek smo ih dočekali u finišu prvog dijela. U 42. minuti Edo Vehabović neprecizno šutira ka golu Slobode.

Minut poslije Sloboda dolazi do vodstva, a ispostavit će se i pobjedonosnog gola. Nikola Komazec je stigao do jednog odbijanca i loptu poslao u mrežu za 1:0.

U nastavku je Velež bio ofanzivniji, ali do gola nije uspio doći. Šansu je prvo u 52. minuti imao mladi Arman Džanković, ali Filip Erić je odbranio, da bi potom Đorđe Pantelić bio izblokiran.

Emir Halilović je dvadeset minuta prije kraja dobro šutirao, ali je Erić opet bio na visini zadatka. Nedugo zatim zaustavio je ERić i Nemanju Anđušića.

Još je jednu priliku tim Amara Osima imao u samom finišu, ali mladi Adin Bajrić nije bio precizan.

Velež – Sloboda 0:1 (Komazec 44’)

Velež: Bogdanović, Dejanović, Muminović, Ikić, Bajrćc, Blagojević, Pršeš, Džanković, Barow i Zajmović.

Sloboda: Erić, Osmić, Osmanković, Jusić, Kapetanović, Kurtalić, Osmić, Delić. Husejinović, Maksimović, Komazec.