26.04.2024.
HomeSportMlada reprezentacija BiH porazom okončala nastup u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo

Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom je zaključila nastup u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2023. godine.

Zmajići su poraženi u Dablinu od domaće selekcije, 3:0.

Republika Irska je povela iz prvog udarca u okvir gola, strijelac je bio William Smallbone u 16. minuti. Zatim je naša reprezentacija imala nekoliko prilika, ali na visini zadatka je bio irski vratar Brian Maher.

U jeku napada izabranika SLobodana Starčevića, Irska je udvostručila prednost, pogodio je Adempio Odubeko u 63. minuti na asistenciju Tierneya.

Devet minuta prije kraja, Smallbone je svojim drugim golom na meču postavio 3:0.

Rezultat se nije mijenjao do kraja susreta, s ovim porazom BiH ostaje na četvrtom mjestu grupe F.

Republika Irska – BiH 3:0 (Smallbone 16’ i 81’, Odubeko 63’)

Stadion Tallaght. Glavni sudija: Luca Cibelli (Švicarska).

IRSKA: Maher, McEntee (O’Brien), McGuinness, Bagan, O’Connor, Coventry, Kilkenny (Devoy), Smallbone, Tierney (O’Neill), Odubeko (Ferguson), Wright.

BiH: Damjanović, Marjanović, Muharemović, Nikić, Bašić, Sučić (Popara), Savić, Memić, Osmić, Dejanović (Mešinović), Kahvić (Lukić).