29.03.2024.
HomeSportŠiroki nadigrao OKK Slobodu u Mejdanu

Široki nadigrao OKK Slobodu u Mejdanu

Široki je ostvario pobjedu u derbiju prvog kola Prvenstva BiH za košarkaše, hercegovački tim nadigrao je Slobodu u Mejdanu, 68:77.

Tuzlaci su imali vodstvo nakon prve četvrtine od 23:19, zatim i povećali vodstvo početkom druge dionice (29:21), ali zatim je uslijedio pad u igri domaćina. Široki kreira seriju 9-0 i dolazi do preokreta (29:30).

Ipak, Sloboda na pauzu između dva poluvremena odlazi sa minimalnom prednošću (40:39), da bi u nastavku uslijedila bolja igra gostiju. Nakon što su ponovo došli u prednost, Širokobriježani više nisu ispuštali vodstvo, čak su polako povećavali rezultatsku distancu.

Nakon što je Bilinovac pogodio trojku za 68:77, bilo je jasno da će izabranici Danijela Jusupa upisati trijumf na staru sezone domaćeg šampionata.

Goste je predvodio raspoloženi Luka Božić sa 22 poena, Josip Bilinovac je dodao 14, Mateo Čolak 11. Kod SLobode su tri igrača postigla po 16 poena – Ibrahim Durmo, Draško Albijanić i Haris Delalić.