16.04.2024.
HomeSportZrinjski nakon preokreta pobijedio Slobodu

Zrinjski nakon preokreta pobijedio Slobodu

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su u Mostaru u 23. kolu Premijer lige BiH ekipu Slobode rezultatom 3:1 pa su tako tuzlanskoj ekipi nanijeli peti uzastopni poraz.

Međutim, nije se činilo da će biti tako uvjerljivo za Plemiće budući da su imali zaostatak nakon prvog poluvremena. Tačnije, već od prve minute kada je Sloboda povela. Mujagić je uzeo loptu Krešiću, a onda je nogometaš Slobode lagano pogodio za vodstvo.

U drugom poluvremenu i druga slika na terenu. Zrinjski u 57. minuti dolazi do izjednačenja nakon jedne školske akcije. Bašić je ubacio, a rezervista Ivančić je pogodio glavom za poravnanje.

Samo četiri minuta kasnije potpuni preokret Zrinjskog. Sjajni Ivančić je ponovo pogodio glavom, a ovaj put mu je asistirao Juranović.

Fantastični dvojac Juranović i Ivančić su potom u 76. minuti zamijenili uloge te postavili konačnih 3:1.

Zrinjski se večerašnjom pobjedom našao na diobi drugog mjesta s još tri tima – Borcem, Veležom i Širokim Brijegom. Sve četiri ekipe imaju po 41 bod, s tim što Široki ima utakmicu manje, baš kao i lider Sarajevo koji od četvorke ima pet bodova više. Sloboda je na osmoj poziciji.