24.04.2024.
HomeSportŽižović: “Ovaj bod gledamo kao pobjedu”

Žižović: “Ovaj bod gledamo kao pobjedu”

Trener Slobode Mladen Žižović rekao je nakon remija sa Leotarom od 1:1 u 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine da je ovaj bod za njih kao pobjeda.

Sloboda je igrala od desetog minuta sa igračem manje, a pred sami kraj meča su uspjeli da dođu do veoma bitnog boda.

Prvo bih čestitao domaćinu na fer i korektnoj igri bez ijedne mrlje na njihovom gostoprimstvu. Želim da čestitam mojim momcima koji su izdržali od desete minuta i uspjeli smo pred sami kraj susreta osvojimo jedan bod i to je za nas kao pobjeda. Imali smo situaciju u prvom poluvremenu, objektivno gdje je Leotar kontrolisao utakmicu i sa igračem više pritiskao naš gol, ali bez izvjesnih prilika, a mislim da smo mi najveću promašili pred sami kraj tog perioda” – izjavio je Žižović i dodaje:

Iz jedne situacije smo primili gol i poslije toga se vrlo malo igralo, a poslije toga je aktivne igre bilo sedam, osam minuta. Uspjeli smo da damo gol iz vrlo dobrog centaršuta Jasmina Osmića, Mirsad Ramić je pogodio i presrećni smo i zadovoljni“.

Sloboda će u narednom kolu gostovati ekipi Širokog Brijega.