24.04.2024.
HomeSportŽeljezničar savladao Tuzla City, maestralni Erić junak Plavih

Željezničar savladao Tuzla City, maestralni Erić junak Plavih

Susret je obilovao uzbuđenjima jer su obje ekipe igrale veoma otvoreno i mogli smo vidjeti mnogo više od jednog pogotka.

Tuzla City je prvi napao i imao nekoliko poluprilika, a potom je Željezničar imao dvije kolosalne šanse za vodstvo.

Najprije je u 14. minuti Bekrić ubacio loptu sa desne strane, a Lendrić iz peterca promašuje čitav gol.

Samo tri minute kasnije je Bekrić propustio zicer. Subašić je centrirao sa desne strane, a Bekrić šutira glavom i pogađa samo stativu Muminovićevog gola.

U 27. minuti golman domaće ekipe Erić je sjajno intervenisao nakon Maksimovićevog šuta 20 metara i odbio loptu u korner.

Nakon ubačaja iz ugla ponovo je u šansi bio Maksimović, a ovaj put je poput Lendrića promašio čitav gol iz peterca i na taj način propustio najbolju priliku za goste u prvom poluvremenu.

U naredne dvije minute Plavi su preko Mujezinovića i Kosorića propustili dobre prilike, a potom je u 39. minuti Mujezinović izašao sam na Muminovića, pokušao ga je zaobići ali se spetljao i tako je propala još jedna velika šansa.

Posljednje uzbuđenje u prvih 45 minuta vidjeli smo u samom finišu kada je nakon kornera Miličević poslao pravu “bombu” sa 35 metara, ali golman Cityja sjajno brani njegov udarac.

City je prvi zaprijetio u drugom poluvremenu kada je golman Erić uz pomoć prečke uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom.

Erić je odbranio šuteve Karjaševića i Maksimovia, lopta se odbila do Ramića koji pogađa prečku, a u nastavku akcije Erić još jednom sjajno brani udarac Crnkića, te na kraju Maksimović šutira preko gola.

Uslijedio je mirniji period igre, a potom je kao grom iz vedra neba sijevnula kontra Plavih u 63. minuti. Alispahić je uposlio Bekrića u kontru tri na dva, iskusni vezni igrač je došao do kaznenog prostora i precizno šutirao po zemlji i matirao Muminovića za 1:0.

Željezničar je u posljednjih deset minuta susreta igrao sa igračem manje nakon što je arbitar Petrović pokazao drugi žuti karton Stevanoviću zbog oštrog starta nad Crnkićem.

Gosti su bacili sve karte na napad, a najbolju priliku su imali u 84. minuti kada je nakon lijepe akcije sa desetak metara šutirao Crnkić, a Erić maestralno brani i donosi pobjedu svojoj ekipi.

Željezničar – Tuzla City 1:0 (Bekrić 63′)